ראש הממשלה נתניהו: "המעצמות ידעו ולא פעלו" - 0404
ראש הממשלה נתניהו: 0404

ראש הממשלה נתניהו: "המעצמות ידעו ולא פעלו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר במהלך טקס הזכרון ליום השואה והגבורה, כי מחקר חדש מבהיר שבעלות הברית ידעו על ההשמדה ההמונית של היהודים כבר ב-1942 ולא עשו דבר בעניין.

נתניהו: "זוהי ידיעה מצמררת. עד עכשיו היה נהוג לחשוב שהמועד של הבנת מימדי השואה על ידי בעלות הברית היה שנתיים מאוחר יותר. לו פעלו אז נגד מחנות ההשמדה היה בכוחן להציל 4 מיליון יהודים ומיליוני בני אדם. המעצמות ידעו ולא פעלו בשעה שמעשי זוועה מחרידים הוצאו נגד היהודים".

"מה שחולל את האסון הייחודי והבלתי נתפס של עמנו הוא שילוב של שלושה גורמים, השנאה התהומית ליהודים, האדישות של העולם לזוועות והחולשה הנוראה של עמנו בגלות. האם השנאה נעלמה? לא, היא לא נעלמה, ואם לשפוט על פי ההיסטוריה בת אלפי השנים של האנטישמיות זו תהיה תמימות לחשוב שהיא תעלם בעתיד הנראה לעין. לצד השנאה מהמערב מתפרצת שנאה ממזרח – איראן ודאעש חותרים בגלוי להשמדתנו. שנאת היהודים מופנית גם למדינת היהודים. האנטישמיות החדשה-ישנה רווחת בחודים במערב וגם במוסדות האו"ם הצביעות זועקת לשמיים, באשר לאדישות העולם – האם בזאת השתנה משהו? – התשובה בעיקרה שלילית".

"בתוך האפלה יש שכמה נקודות אור – תגובתו הנחרצת של הנשיא טראמפ נוכח ההפגזה בכימית בסוריה, גם אנחנו לא אדישים לסבל בסוריה, הקמנו בית חולים צמוד לגדר, אבל ככלל האמת הפשוטה היא זאת: בעולמנו החזק הוא זה ששורד – החלשים נמחקים. עמנו חווה זאת על בשרו בשואה והלקח עומד לנגד עיננו כל העת".

"אלה המכוונים כליה נגדנו מעמידים עצמם בסכנת כלייה זוהי לא התגרות זו גם לא הגזמה זוהי הגרך היחידה להבטיח באמת את עתידנו ויש בכוחנו לעשות זאת", והוסיף, "אני אומר את הדברים בדם לבי, זהו התפקיד העליון והראושן של כל ראש ממשלה בישראל. החלפנו את החולשה בעוצמה, מעם חסר ישע הפכנו לאומה איתנה, מעם חסר מגן הפכנו למדינה עם כוח מגן מן החזקים בעולם". וסיים, "יש בנו חיוניות אגירה, רוח כבירה, יכולת עזה ,יחד צרפנו כוח לכוח יחד נעמוד בעזרת השם מלוכדים בכל מבחן, יחד נשמור על ביתנו ויחד נבטיח את נצח ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]