בנט: "בקשתי מראש הממשלה את תפקיד שר הביטחון במטרה אחת בלבד - שישראל תחזור לנצח" - 0404
+
בנט: "בקשתי מראש הממשלה את תפקיד שר הביטחון במטרה אחת בלבד – שישראל תחזור לנצח" עודד אנטמן

בנט: "בקשתי מראש הממשלה את תפקיד שר הביטחון במטרה אחת בלבד – שישראל תחזור לנצח"

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס אחר הצהריים (חמישי) במהלך ביקור באוניברסיטת בר אילן לסוגיית מינוי שר הביטחון החדש שיחליף את אביגדור ליברמן.

השר בנט אמר בין היתר כי "לפני כמעט ארבע שנים זכיתי בשליחות החשובה ביותר במדינת ישראל. הפקידו בידיי את החינוך עם צוות מצוין של מעל שני מיליון תלמידי ישראל. זו זכות אדירה, וגם תפקיד מהנה בצורה בלתי רגילה. אני קם כל יום מאושר מהמפגשים עם תלמידים, מורים, מנהלים וגננות. מחדוות היצירה והחינוך. וביחד, הצלחנו לשנות, ובגדול: לאחר עשור של דעיכה במדעים ובמתמטיקה, אנחנו בזינוק הגדול בתולדות ישראל. באופקים, בשלומי, בכפר חב"ד, ברהט ובכל הפריפריה אנו רואים זינוק חסר תקדים אצל רבבות תלמידות ותלמידים. חיזקנו את החינוך לערכים. העברנו רפורמה היסטורית בחינוך המיוחד. הבאנו למהפכה בלימודי התנ"ך והאנגלית ועוד".

עוד אמר השר בנט כי "לא הייתי עוזב את הנהגת החינוך בישראל עבור שום תפקיד אחר בעולם, לולא משבר האמון הביטחוני העמוק שפוקד את מדינת ישראל. ישראל ניצבת באחת התקופות המורכבות והמסוכנות שלה. הדבר הכי מסוכן למדינת ישראל הוא שהתחלנו לחשוב שאין פתרון לטרור, למחבלים, לטילים. שאין מה לעשות. שאי אפשר לנצח. אבל יש מה לעשות. יש פתרון. כשישראל תרצה לנצח, אנחנו ננצח. זו לא גזירת גורל. פניתי אתמול לראש הממשלה על מנת שיטיל עליי את תפקיד שר הביטחון, עם מטרה אחת בלבד – שישראל תחזור לנצח".