החורף כמעט כאן – איך להימנע מרטיבות? - 0404
החורף כמעט כאן – איך להימנע מרטיבות? פוטוליה

החורף כמעט כאן – איך להימנע מרטיבות?

גשמי החורף כבר מבקרים אותנו מדי כמה ימים, ואם עדיין לא הכנתם את הבית לקראת החורף עדיין לא מאוחר מדי – במידה ואתם סובלים מרטיבות בבית או בדירה שלכם, סביר להניח שניתן לטפל בבעיה בצורה יחסית פשוטה וקלה. בתור התחלה, עלינו לזהות כמובן את מוקדי הרטיבות ואת המקור למים, לתקן את הבעיות ולהכין את שאר הבית בהתאם.

גם אם כרגע אין לכם רטיבות בבית כלל, ייתכן ובהמשך החורף כאשר יגיעו הגשמים החזקים יותר, תגלו כי הבית אינו אטום מספיק. לכן, כדאי לבצע בכל מקרה בדיקה מקיפה מקדימה, ולהכין את הבית לחורף מבעוד מועד. מה חשוב לבדוק וכיצד נצליח להימנע מרטיבות בבית בחורף הזה?

איטום הגג והחלונות

כמובן שעל מנת להימנע מרטיבות בתוך הבית, עלינו לבדוק כי אין מקומות מהם המים עלולים להיכנס. ספציפית, חלונות הבית וגג הבית הם שני המקומות החשובים ביותר לבדיקה.

נתחיל עם גג הבית – אנשים רבים אינם מודעים לכך כי פעמים רבות בדיקה מקדימה וכמה תיקונים קטנים יחסית בגג הבית עשויים למנוע את רובה המכריע של הרטיבות הנכנסת לבית בחורף. פעמים רבות קיימים מספר מקומות נקודתיים בהם האטימה בגג אינה מושלמת (מקום בו הרעפים זזו מעט, פגיעה קטנה באיטום של פרופילים הנמצאים על הגג וכד'), ומכל מקום כזה נכנסים מעט מים.

המים מחלחלים ומגיעים בסופו של דבר לפנים הבית, ייתכן שבמקום שונה לחלוטין. כך, אנחנו מוצאים רטיבות בקיר בחדר השינה, למשל, אך המקום ממנו נכנסים המים בגג הוא בכלל בצד השני של הבית. הנקודה החשובה כאן היא כי על ידי זיהוי הנקודה ממנה נכנסים המים וביצוע של איטום הגג (מה שניתן לעשות בקלות ובמהירות יחסית, במידה ויודעים כיצד לזהות את המקום).

אותו הדבר נכון לגבי חלונות הבית. במידה ונכנסים מים מחלונות הבית, כנראה שקיימים מקומות בהם האיטום כבר אינו טוב. גם כאן, עדיף לבצע את ההכנה מבעוד מועד, לפני שמגלים שלולית בחדר. תיקון האיטום של החלונות צריך להיעשות באופן יסודי ומקצועי, אחרת הבעיה פשוט תחזור שוב.

עבודה עם אנשי מקצוע המתמחים באיטום גגות והכנה לחורף

כל מה שצוין לעיל אולי נשמע קל ופשוט, אך אם תנסו זאת תגלו כי ממש לא קל לזהות נקודות קטנטנות בגג הבית מהן עלולים לחדור מים. אפילו לאחר שמזהים שישנה נזילה, עדיין קשה להבין מיד בדיוק מאיזה אזור בגג היא מגיעה. לשם כך יש צורך באיש מקצוע מנוסה, אשר כבר אטם אינספור גגות ויודע בדיוק מה לחפש וכיצד, לעיתים תידרשו לבצע בדיקת איתור נזילות על מנת לאתר את מקור הנזילה.

גם במקרה של איטום החלונות, יש לנקות בצורה טובה ונכונה את שכבת האיטום הקודמת, לעבוד עם חומרים מתאימים ולעשות זאת בצורה יסודית ונכונה. גם כאן, רק עבודה עם אנשי מקצוע מנוסים יכולה להבטיח שהבעיה תיפתר במינימום זמן ומשאבים.

שיהיה לכולנו חורף רווי גשמים, אך חמים ויבש בתוך הבית…

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com