אז מי במקומו? במי תבחרו? - 0404
אז מי במקומו? במי תבחרו? שלמה מור

אז מי במקומו? במי תבחרו?

ציפי לבני? אבי גבאי? יאיר לפיד? גנץ? מי? תביאו לי שם אחד שאתם ממליצים עליו כמחליפו של בנימין נתניהו. אחד. אחרי שתביאו, אשקול יחד אתכם להחליפו.

האמינו לי, אני ביקורתי מאוד כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. ביקורתי לחלוטין באשר לאירועים מול חמאס בעזה. ראש הממשלה נכשל כשלון אדיר במאבק מול הטרור העזתי. אני לא קונה סיפורי ״דברים שאתם לא יודעים״. לא קונה אותם, גם בגלל שאני יודע (נכון, לא הכל אני יודע), ובעיקר בגלל ההתנהלות. אם יש דברים שאנחנו לא יודעים, מדוע בחר ראש הממשלה לאיים על חמאס בפגיעה אנושה, רק יום אחד לפני שהחליט, שוב, לחדול? מדוע לעשות אותנו גדולים כל כך ברגע אחד ובשנייה בודדת להוריד אותנו על הברכיים? מנהיגות, היא גם הענקת גאווה לעם שלך. הושפלנו השבוע. הושפלנו שוב ואתה ראש הממשלה האחראי לכך.

הכשלון בעזה לא לוקח מראש ממשלתנו את ההצלחה האדירה בחזיתות אחרות: המאבק באיראן, הקשר הנפלא והרצון של עוד ועוד מדינות עולם להתחבר אלינו. התקיפות בסוריה והשמירה על הגבול הצפוני, הכלכלה הישראלית החזקה ועוד.

כן, אני מבקר את ראש הממשלה גם באשר להפקרת יהודה ושומרון. אפס בנייה. פשוט אפס. מאות היחידות שאושרו, היו חלק מתכנית עבר. רק בעיר שלי, בקריית אתא, בונים אלפי יחידות דיור ובשומרון כולו, לא בונים בכלל. לא נתפס.

אני מודה. אני מאוכזב, זועם, עצבני. הייתי במשך יומיים באשקלון. ספגתי יחד איתם את הרקטות. ראיתי את הפגיעות הישירות. הייתי טיפש ונשארתי ברחוב כאשר כולם הסתתרו. רציתי לתעד לעם ישראל כיצד זה נראה ונשמע ברגע האמת. למזלי, בורא עולם שמר עליי… כי רק טיפש נשאר בחוץ. הטיפשות הזאת גרמה לחיזוק התסכול שלי. כאשר ראיתי את ״חגיגת״ הטרור מול העיניים, אמרתי לעצמי: ׳זה נגמר, אתם תוקפים אותנו כעת, עוד מעט המטוסים שלנו יעשו לכם מסיבה׳. אמרתי והפעם גם באמת רציתי להאמין. אבל שוב, התסריט הידוע. מתקפלים. אז כן, אני מאוכזב, אני כועס וממש בא לי לראות בשנייה זאת מישהו אחר בתפקיד. מישהו שיחזיר לנו את הכבוד הלאומי.

אבל אז, אני שוב עושה חושבים. מי באמת יחליף את נתניהו בתפקיד? ראיתם את השמות למעלה? אתם מכירים עוד אפשריים? גם אני מכיר, אבל הם לא מצהירים כלל בימים אלה שירוצו. כן, אני חושב שיש ראויים, אבל שמם אינו עומד כיום על הפרק. הם בעצמם טוענים שבעת הזאת – רק נתניהו.

במהלך החיפושים שלכם, אנא הקפידו למצוא מועמד שיש מאחוריו מפלגה גדולה, כי אחרת במילא הוא לא יכול להרכיב ממשלה. קל לומר בנט, שקד ואחרים, אך אתם רואים את ״הבית היהודי״, ״כולנו״ ואם תרצו ללכת לשמאל – את ״המחנ״צ״ מקבלים 30 מנדטים? המועמד שלהם לא יכול בעת הזאת להיות מועמד ריאלי להרכבת ממשלה.

אני יודע, בדיוק כמו כל עם ישראל, שנתניהו בסופו של דבר יוחלף. עד אז, עד שיימצא המחליף הראוי, כולנו רק נדבר ונעדיף את נתניהו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com