דברים שבעל עסק צריך לדעת לפני השכרת מחסן - 0404
דברים שבעל עסק צריך לדעת לפני השכרת מחסן 123rf

דברים שבעל עסק צריך לדעת לפני השכרת מחסן

יש הטוענים ששירות השכרת מחסנים עומד להיות אחד הענפים הצומחים בעולם בעשור הקרוב ואין זה פלא שגם בישראל צומחים מרכזי הלוגיסטיקה בקצב מהיר והחברות שמציעות מחסנים להשכרה הולכות וגדלות אך יחד עם זה, לא הכל וורוד ולצד מחסנים איכותיים, יש לא מעט הצעות שיגרמו לכם לשלם הרבה כסף על מעט שירות. פנינו אל חברת 'תיבת נח' המתמחים בשירות השכרת מחסנים בישראל על מנת להבין מי צריך מחסן להשכרה, איך לבחור אחד כזה ועל מה לשים את הדגש – בכתבה שכל בעל עסק חייב לקרוא.

השכרת מחסנים – זה כבר לא יהיה אותו הדבר

ענף המחסנים והלוגיסטיקה עבר הרבה שינויים בשנים האחרונות וכמו שזה נראה, אנחנו רק בתחילתו של תהליך. יש לכך כמה סיבות כשבראש ובראשונה אנו מדברים על מעבר חד למסחר מקוון – כזה שמצריך מרכזי אחסנה ולוגיסטיקה שמאפשרים את ניהול המלאי ומסירת המוצר אל הלקוחות בתוך זמן מינימאלי. כמה חד המעבר הזה?

אם לשפוט לפי מה שקורה בארצות הברית (וכדאי מאוד לבחון את התופעה לעומקה) במקביל למגמת הגידול בביקוש למחסנים, יותר ויותר מרכזי סחר כגון קניונים וחניות, הופכים למרכזים לוגיסטיים ואזורי אחסון ובעוד שצמיחת הקניונים נמצאת בדעיכה, המחסנים נמצאים בפריחה הגדולה ביותר.

מדוע זה קורה? מהסיבה שאם בעבר בעלי עסקים היו זקוקים לפתרונות נקודתיים בדמות מקום לאחסון זמני, היום המחסנים הפכו לענף של ממש וכדי להצליח מבחינה לוגיסטית – אתם חייבים פריסה רחבה במקרה של חברות גדולות או מקום מתאים לניהול המלאי באופן בטוח כאשר מדובר בעסקים קטנים שמייבאים ומייצאים סחורה.

לא משנה אם אתם עסק ענק או עוסק זעיר, מי שרוצה להצליח בתחום המסחר המקוון חייב לספק שירות טוב שכולל אפשרויות משלוח מהיר וניהול של המלאי במחירים זולים ככל שניתן ולעשות את זה במחירים הזולים ביותר שיבטיחו סיכוי טוב במלחמת המחירים המשתוללת.

מיקור חוץ של שירותי אחסנה

מאחר ושירותי האחסנה הולכים ותופסים נתח גדול כל כך בניהולו של עסק מצליח, קיים הצורך לנהל את זה באופן מקצועי ויעיל. אם אתם חברת ענק, יכול מאוד להיות שיש לכם מחלקה שלמה שדואגת לכך אך בעסקים בינוניים, לעתים קרובות הרבה יותר נוח ומשתלם להיעזר בחברה שמתמחת בכך אך השאלה נשארה בעינה – איך לבחור את השירות הטוב ביותר לעסק שלכם?

חשיבות המיקום של המחסן

אחת ההתלבטויות שאתם עשויים לעמוד מולה היא היכן לשכור מחסן. מצד אחד אתם מחפשים נוחות וקרבה אל עורקי תחבורה הולמים ומצד שני המחירים מחוץ לערים הרבה יותר זולים. מה עושים? הכל שאלה של צורך. אך צריך לזכור שמחסן בקרבת מקום או בעיר מרכזית יכול לחסוך לכם בעלויות נסיעה ולשפר את הזמן הדרוש להוצאת משלוחים וניהול מלאי.

דרכי גישה ואפשרויות שימוש

בדקו שהמחסן מתאים לצורך שלכם. כך לדוגמה, אדם שעוסק בייבוא ושיווק של מוצרים לסלולר אינו זקוק להיכל גדול ולדרכי גישה למשאית, בניגוד לחברה שמייצרת ומשווקת רהיטים. לכן מה שטוב לעסק אחד לא בהכרח יהיה טוב לאחר.

מאחר שמדובר בסעיף חשוב, עליכם לעשות שיעורי בית ולהכין רשימת דרישות שהמחסן חייב לעמוד בהן.

צוות מקצועי למיקור חוץ

השירות מאפשר לבעלי עסקים רבים לחסוך בעלויות כמו העסקת עובדים והתמחות בתחום האחסנה. זקוקים לשירותי לוגיסטיקה ואחסנה במיקור חוץ? בדקו שהחברה שאתם פונים אליה מספקת את השירות. מדובר בעלויות יקרות יותר אך התמורה שהשירות יעניק לכם יכול להשתלם.

תנאי אחסנה כלליים

כבר מזמן לא מדובר במחסנים חשוכים ואפורים. היום המחסנים החדישים דומים יותר לאזורי עבודה בתחום ההייטק ולא בכדי. אתם צריכים מקום בטוח, מאובטח, שמתוחזק כהלכה ולכן אסור להתפשר על התנאים הללו שיבטיחו את בטחון ושלמות המוצרים שאתם מוכרים.

מחיר

בהיעדר מחירון גורף, כוח המיקוח שלכם עומד לשחק תפקיד מרכזי. אספו מספר הצעות מחברות המציעות שירותי אחסון ברמה ואיכות דומים. אתם עשויים להיות מופתעים מהפרשי המחיר שמגיעים לעד עשרות אחוזים והכל כתוצאה מזמינות, עומס עבודה וככל שתאחסנו לזמן ארוך יותר, כך תוכלו לקבל תנאים טובים עוד יותר. באופן הזה ניתן לחסוך סכומי כסף משמעותיים שבסופו של דבר יתרמו ליתרון התחרותי שלכם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com