4 קטינים נעצרו בחשד לתקיפה, שוד וסחיטה באיומים של עשרות אלפי שקלים - 0404
+
4 קטינים נעצרו בחשד לתקיפה, שוד וסחיטה באיומים של עשרות אלפי שקלים דוברות המשטרה

4 קטינים נעצרו בחשד לתקיפה, שוד וסחיטה באיומים של עשרות אלפי שקלים

בלשי המשטרה עצרו "חוליה" המונה 4 קטינים וקטינות בגילאי 16-17 בחשד שפעלו יחד כדי לסחוט באיומים עשרות אלפי שקלים מאדם, תקפו אותו ושדדו ממנו סכום כסף רב.

בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה לפני מספר ימים ע"י אדם, לפיה מזה מספר ימים חווה מסכת סחיטה באיומים שבמהלכה אף הותקף ונשדד ע"י חשודים שאינו יודע את זהותם, פתחה המשטרה בחקירה.

החוקרים הצליחו להגיע לזהותם של 4 חשודים (2 קטינים ו-2 קטינות), שעל פי החשד פועלים יחד כחוליה ומאתרים קורבנות תמימים בדגש על גברים שנמצאים בקשר זוגי על מנת לסחוט אותם ולהוציא מהם כספים.

על פי החשד, בזמן שהמתלונן ששהה בבית קפה בקניון מעלה אדומים, פנו אליו 2 צעירות שביקשו להכיר אותו, ולאחר שככל הנראה גילו כי אכן מדובר באדם נשוי קבעו עמו פגישה בירושלים, במהלכה הצטלמו איתו. מיד לאחר מכן, הגיעו 2 קטינים נוספים שתקפו אותו ושדדו ממנו באיומי סכין כ-2,500 שקלים במזומן.

בשלב זה, עפ"י החשד, החלה מסכת סחיטה באיומים של הקורבן ע"י החשודים, לפיה באם לא יעביר לידיהם סכום כסף העומד על עשרות אלפי שקלים, הם ידאגו להפיץ את תמונותיו שצולמו יחד עם הנערות.

אתמול, הצליחו בלשי המשטרה לעצור "על חם" את 2 החשודים המרכזיים. עוד נעצרו 2 הקטינות. כלל החשודים הובאו לחקירה במשטרה בחשד לסחיטה באיומים, שוד, קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה ע"י שניים או יותר ועבירות נוספות.

לפני זמן קצר, בית המשפט האריך את מעצרם של 2 הקטינים החשודים העיקריים עד ליום ראשון. בהמשך יוחלט לגבי הארכת מעצרן של החשודות.

במשטרה ציינו כי, "חוקרי המשטרה הבינו מיד כי עליהם לפעול במגוון הכלים ושיטות החקירה השונות על מנת להתחקות אחר זהות החשודים ולרקום תכנית פעולה שלא תרתיע אותם ויחד עם זאת תביא למעצרם. חקירת המשטרה העלתה כי מדובר בקטינים שחברו יחדיו כדי לנצל ככל הנראה את תמימותו של אותו אדם, לעשוק אותו ולסחוט ממנו כספים רבים שאמורים היו לשמש לטובתם האישית".