ליברמן התפטר מתפקיד שר הביטחון: "ניהלתי ואפשרתי למערכת להתנהל נכון ובצורה שקטה" - 0404
+
ליברמן התפטר מתפקיד שר הביטחון: "ניהלתי ואפשרתי למערכת להתנהל נכון ובצורה שקטה" מרים אלסטר, פלאש 90

ליברמן התפטר מתפקיד שר הביטחון: "ניהלתי ואפשרתי למערכת להתנהל נכון ובצורה שקטה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כינס ישיבה מיוחדת של חברי סיעת "ישראל ביתנו" בה הודיע כי יתפטר מתפקידו ויקרא לבחירות. כזכור, במשרדו של ליברמן מהרו אמש (שלישי) להוציא הצהרה לתקשורת בה נאמר כי ההודעות שהתפרסמו ואמרו כי השר תמך בהפסקת האש מול חמאס הן פייק ניוז.

לטענת גורמים בסביבת ראש הממשלה, "אם ליברמן ייבחר להתפטר – נלך לבחירות. הכנסת תפוזר וייקבע מיידית תאריך לבחירות כלליות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום לנסות ולהרגיע את הציבור הזועם על הפסקת האש ואמר כי שיקוליו ביטחוניים בלבד וחלק מהדברים אינם יכולים להתפרסם בציבור. "הציבור לא יכול להיות שותף להחלטות ושיקולים שיש להסתיר מהאויב", אמר.

ליברמן: "אני כאן על מנת להודיע על התפטרותי מתפקיד שר הביטחון, מה שקרה אתמול זו כניעה לטרור. היו לי המון ויכוחים עם ראש הממשלה. דוגמא לכך הייתה הכנסת הדלק הקטארי לעזה – הוא חייב אותי להכניס ונאלצתי לעשות זאת.

מבחינת אינטרס ביטחוני היינו חייבים קודם כל לסיים את הסיפור של הדרום, הסיפור של הדרום קודם לכל. אותה רפיסות שגילינו מקרינה גם לזירות האחרות… לא הייתי ממשיך לכהן בתפקידי כשר הביטחון, לא הייתי יכול להסתכל בעיניים של תושבי הדרום, של משפחות החיילים הנעדרים ושל משפחות האזרחים השבויים.

אני חשוב שהיינו צריכים להתנות כל נושא של התקדמות במצב ההומניטרי בעזה: דבר ראשון, הסדרה בכל נושא השבויים והנעדרים וכמובן להתנות את חמאס שתתחייב לא להביא אף אדם לגבול הרצועה. אני רק רוצה להזכיר מה קרה מימי חמישי עד יום ראשון. בין רביעי לחמישי הוכנסו 15 מיליון דולר לרצועת עזה.

ביום שישי חמאס הביא בתשלום 13 אלף איש באוטובוסים לגבול הרצועה להתעמת עם חיילי צה"ל, 44 פצועים ו-1 הרוג, מטענים שנזרקו לעבר חיילי צה"ל, יום אחרי שקיבלו 15 מיליון דולר. יום אחר כך ערבי נכנס לחממות ושורף אותם וכמובן מה שקרה בסבב האחרון.

מעולם לא נדבקתי לכיסא ותמיד כשהייתה סתירה בין כיסאות לעקרונות בחרתי בעקרונות. אני יכול להזכיר את נושא ההתנתקות, ישראל ביתנו הייתה המפלגה היחידה שכולה הצביעה נגד, לא הייתה לנו בעיה להיות באופוזיציה. גם בנושא עסקת שליט, זה היה מאוד לא נוח לשבת מול המשפחה ולהסביר שאני לא אתמוך בעסקה, גם הצבעתי בממשלה נגד למרות כל האי נוחות הזאת. וברור היום בדיעבד שזאת הייתה העמדה הנכונה.

גם בכניסתי לשר הביטחון, גם בפיוס עם טורקיה הצבעתי נגד ההתנצלות וגם היום בדיעבד אנחנו יודעים כמה העמדה הזאת הייתה נכונה. ברור שגם עכשיו אנחנו בישראל ביתנו וגם אני צפוי למבול של השמצות ומתקפות. אבל התמודדנו עם דברים קשים יותר ואני בטוח שנתמודד עם כל ההתקפות וההשמצות שיתחילו לצוץ בכל אתי האינטרנט וכל הציוצים בפייסבוקים והטוויטרים.

מה שאני גם מבקש כמה שיותר מהר לסכם תאריך מוסכם לבחירות הכי מוקדם שאפשר. וחייבים להפסיק גם עם הכניעה לטרור גם עם החוסר בהירות מה הוא הקו המדיני והביטחוני שלנו וגם לא להכניס מדינה לשיתוק ממושך, כלומר אני מאוד מקווה שעד יום ראשון במגעים בין ראשי המפלגות יגיעו לתאריך מוסכם לבחירות והציבור הבוחר כבר יחליט מה הקו הנכון".