נתניהו: הציבור לא יכול להיות שותף להחלטות ושיקולים שיש להסתיר מהאויב - 0404
+
נתניהו: הציבור לא יכול להיות שותף להחלטות ושיקולים שיש להסתיר מהאויב לע"מ

נתניהו: הציבור לא יכול להיות שותף להחלטות ושיקולים שיש להסתיר מהאויב

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לנסות ולהרגיע את הציבור ואמר כי שיקוליו ביטחוניים בלבד וחלק מהדברים אינם יכולים להתפרסם בציבור. ״הציבור לא יכול להיות שותף להחלטות ושיקולים שיש להסתיר מהאויב״, אמר ראש הממשלה.

נתניהו התייחס לדברים על רקע האפשרות ששר הביטחון אביגדור ליברמן יודיע היום על התפטרותו.

ראש הממשלה הוסיף וציין כי הוא פועל כמנהיג וראייתו כוללת כדי לשמור על הציבור.

נתניהו נאם בטקס האזכרה הממלכתי לדוד בן גוריון בשדה בוקר: "אני עומד כאן מעל קברו של דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל ומנהיג גדול של עם ישראל. ברגעי מבחן, בן גוריון קיבל החלטות גורליות. לפעמים עשה זאת בניגוד לדעה הרווחת בציבור, אבל במהלך הזמן, ההחלטות הללו התבררו כנכונות.

בעת שגרה, מנהיג חייב להיות קשוב לרחשי הלב של העם, ויש לנו עם חכם. אבל בעת חירום, בעת החלטות גורליות בתחום הביטחון, הציבור לעיתים אינו יכול להיות שותף לשיקולים המכריעים שיש להסתירם מהאויב מכל משמר.

ברגעים אלה, מנהיגות זה לא לעשות את הדבר הקל, מנהיגות זה לעשות את הדבר הנכון, גם אם הוא קשה. מנהיגות זה לעמוד לפעמים מול ביקורת, כשאתה יודע דברים חסויים ורגישים, שאינך יכול לחלוק עם אזרחי ישראל ובמקרה זה תושבי הדרום, שאני כל כך אוהב ומעריך אותם.

אני שומע את קולם של תושבי הדרום. האמינו לי, הם יקרים לי, דבריהם חודרים ללבי. אבל יחד עם ראשי זרועות הביטחון, אני רואה את התמונה הכוללת של ביטחון ישראל, שאינני יכול לשתפה עם הציבור. הלוואי שהייתי יכול לשתף את אזרחי ישראל בכל מה שאני יודע, אבל בביטחון ישראל – רב הנסתר על הגלוי. אויבינו התחננו להפסקת אש, והם יודעים היטב למה.

אינני יכול לפרט את תוכניותינו להמשך, אנחנו נקבע את התנאים והזמנים הנכונים למדינת ישראל, הנכונים לביטחון אזרחינו.

אני מגיע לכאן מבית החולים, ביקרתי שם את משפחתו של לוחם גיבור, שנפצע בפעולה הסמויה שלנו ברצועת בעזה, בן למשפחת גיבורים. אני מצדיע לגבורה שלו ושל חבריו, לוחמי העלטה המופלאים, וגבורתם של טייסינו האמיצים, כולם גילו קור רוח ואומץ לב יוצאים מן הכלל. ומכאן אני שוב שולח תנחומים למשפחתו של סגן אלוף מ', גיבור ישראל.

אנו עושים הכל למען ביטחון ישראל, באחריות, בשיקול דעת – בכל החזיתות. חיילי צה"ל פועלים בשליחותנו ביום ובלילה, בגלוי ובסתר, למען ביטחון מדינתנו. אנחנו נמשיך לעשות את הדברים הנכונים, הגלויים והנסתרים, למען ביטחון ישראל ולמען עתיד ישראל.

זוהי תמצית המורשת שהנחיל לנו דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון, קברניט התקומה, איש הספר והתנ"ך, איש החזון רב המעש – יהי זכרו ברוך ונצור בלב האומה".