הזדמנות פז לנתניהו: פטר את ליברמן והעבר את בנט לביטחון - 0404
+
הזדמנות פז לנתניהו: פטר את ליברמן והעבר את בנט לביטחון ניו מדיה, הליכוד

הזדמנות פז לנתניהו: פטר את ליברמן והעבר את בנט לביטחון

רגע לפני שליברמן יעשה את הצעד ויודיע על התפטרותו מהממשלה – כך על פי הערכות שונות, יכול ראש הממשלה בנימין נתניהו לנצל את המצב ולהודיע על פיטוריו.

ליברמן, מחפש להוציא עצמו מהפה הזועם של עם ישראל. שר הביטחון נמצא על המוקד והעם כולו מאוכזב מאוד מההתנהלות הכושלת במערכה מול חמאס. ליברמן, שהבטיח טרם כניסתו לתפקיד להעביר מהעולם את הנייה תוך 48 שעות, נאלץ לצייץ הודעות על כך שאינו אשם בכך שחמאס הוא זה שמכתיב את הקצב.

עוד בטרם יעשה ליברמן את הצעד, יכול ראש הממשלה בנימין נתניהו להקדים תרופה למכה ולהודיע על החלפתו של ליברמן בשר נפתלי בנט.

בנט, נתפס ציבורית כמי שיכול לקחת את המושכות בביטחון ולהצליח. דעתו ודבריו של בנט נוחים על דעתו של עם ישראל. מי שהסתובב באשקלון, בשדרות ובכלל בגזרת העוטף, שמע את הקולות… ושמע את השם בנט פעמים רבות.

״אם המאמן נכשל, בעל הבית מחליף אותו״, אמר לי יואב, תושב אשקלון, לאחר ההודעה על הפסקת האש. שאלתי אותו על זהות המאמן החדש והוא ענה מבלי למצמץ: ״בנט – מה השאלה בכלל״. יואב, המשיך בניתוח פוליטי פשוט ואמר: ״אם ביבי עושה את המהלך הזה – הוא ינקה את עצמו מהביקורות״.

״הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם״ – שר פעם שלום חנוך, אך האמת היא שהציבור חכם. הציבור קורא את המפה, מתנהל ומגיב עניינית. הקטע הזה של שלום חנוך לקוח מהשיר ״מחכים למשיח״… אם ביבי קורא ברגעים אלה את הלך הרוח בציבור – המשיח הביטחוני שלו הוא… בנט.