ראש העיר טבריה מתכונן למרתון שיערך בעיר: "נערכים במלוא הכוח לקיומו, תהיה חגיגה בעיר" - 0404
+
ראש העיר טבריה מתכונן למרתון שיערך בעיר: "נערכים במלוא הכוח לקיומו, תהיה חגיגה בעיר" דוברות עיריית טבריה

ראש העיר טבריה מתכונן למרתון שיערך בעיר: "נערכים במלוא הכוח לקיומו, תהיה חגיגה בעיר"

בעיריית טבריה נערכה השבוע ישיבת הכנה ועדכון לקראת מרתון  Winner טבריה הבינלאומי ה-42, שיתקיים ביום שישי ה-04/01/2019.

בישיבה נטלו חלק ראש העיר הנבחר רון קובי, מנכ"ל העירייה עופר אזרד, נציגי חברת "מרתון ישראל" האמונה על נושא השיווק, הרישום וההפקה של המרתון, נציגי איגוד האתלטיקה שיהיה אחראי על הצדדים המקצועיים של המרתון כגון תווי תקן, מדידות ושיפוט, נציג מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט, מנהל מחלקת הספורט דורון עמיר, גיזבר העירייה, מהנדס העיר, מנהלי מחלקות ואגפים בעירייה, נציגי כוחות הביטחון וההצלה, משטרה, מד"א וכב"א, צביקה סלוצקי מנכ"ל איגוד ערים כנרת, יו"ר התאחדות המלונות בטבריה אבי זנדברג, ומנכ"לית התאחדות בתי המלון לימור פורטל.

מרתון Winner טבריה הנו המרתון הוותיק ובין 12 המרתונים המהירים בישראל. מרתון טבריה אשר פותח את עונת המרתונים הבינלאומיים בעולם מעניק פרסים כספיים יפים למנצחים, ובראשם פרס של 100.000 דולר לשובר שיא המרתון שעומד 02:07:30. בנוסף מרתון ווינר טבריה מתבצע במקום הנמוך ביותר בעולם במסלול ריצה נוח לצד קו המים המדהים לצד הכנרת. עופר פדן מחברת מרתון ישראל עדכן כי צפי מספר הרצים שצפויים להשתתף במרתון יגיע ל 5000 בשלב זה, כולל קבוצות ריצה ורצים מחו"ל ממדינות שונות ברחבי העולם

ראש העיר הנבחר רון קובי אמר במהלך הישיבה: "אנו מצדיעים לאלפי הספורטאים המדהימים שירשמו לאתגר לרוץ לאורך קו המים מול הנופים המדהימים של טבריה, הכנרת והרי הגולן. אנו נערכים במלוא הכוח לקיומו של המרתון מס' 42 שיתקיים ביום שישי ה–04 בינואר 2019, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר.

המרתון ממומן ברובו מתקציב עיריית טבריה ובעזרת טוטו ווינר, משרד התרבות והספורט ומשרד התיירות הצלחנו להפוך אותו לאירוע החשוב והמרכזי של העיר טבריה ואזור הגליל כולו. מדובר באירוע חברתי מן המעלה הראשונה, עצם העובדה שהעיר טבריה מקיימת אירוע ספורטיבי מרכזי רחב היקף שכזה, כבר 42שנה ברציפות, היא כבר הישג לא מבוטל. השנה נערך המרתון בסימן 42 כפול שתיים 42 שנות מרתון מול 42 ק"מ של מקצה המרתון.

אני קורא לכל קהיליית הרצים מהארץ ומחו"ל להמשיך להירשם למקצים השונים,  אני מזמין בהזדמנות זו את כל תושבי העיר להגיע ולהשתתף בחוויה ספורטיבית בינלאומית המביאה הרבה כבוד וגאווה לעיר שלנו. נקווה כולנו גם למזג אוויר סביר ביום המרתון, תודה לכלל העוסקים במלאכה ולמנהל מחלקת הספורט דורון עמיר על כל ריכוז נושא המרתון, ותודה לכל מי שעוסק בהכנות המרובות, בהצלחה למשתתפים ולמארגנים, אני סמוך ובטוח כי המרתון יהיה חגיגה אמיתית לשוחרי הספורט ולכל תושבי העיר בכלל".