עורכי דין לעת צרה - 0404
עורכי דין לעת צרה Pixabay

עורכי דין לעת צרה

רובנו משתדלים להיות אזרחים שומרי חוק, אך כל אחד מאתנו עלול להיקלע למצב בלתי נעים שבו יהיה עלינו לענות על שאלותיו של שוטר. וכך, האזרח הממוצע יכול להיות מואשם בסעיפים כמו נהיגה במהירות מופרזת או נהיגה באור אדום, בעוד החייל המשרת בשירות הסדיר או המילואים עלול להיות מואשם בעבירות כמו הטרדה מינית או רשלנות. כך או כך, לכל נאשם יש זכות להתייעץ עם עורך דין לפני שהוא עונה על השאלות במהלך החקירה.

יש עורך דין צבאי

במהלך השירות הצבאי נתקלים החיילים במצבים מורכבים ומלחיצים, בין אם במסגרת פעילות צבאית או במסגרת השהייה בבסיס. באווירה לחוצה ומתוחה נאלצים המשרתים לקבל החלטות הרות גורל שעלולות להשפיע על מהלך חייהם, ולהוביל אותם בסופו של דבר לקבל החלטות שיכניסו אותם לתא המאסר. משרדו של עו”ד קרדונר עוסק במשפט הצבאי במשך כ-20 שנה ומתמחה במגוון רחב של תחומים, זוהי רק דוגמה לאחדים מהם:

עריקות – עריק הוא חייל שנמנע מלהתייצב ליחידה הצבאית שאליה הוא שובץ או לשירות המילואים לאחר קבלת צו מילואים. הרשעה בגין עריקות עלולה להוביל לרישום פלילי למשך 17 שנים תמימות, שבמהלכם יתקשה המואשם להתקבל לעבודה טובה או לנהל את חייו האזרחיים.

החזקת הסמים – פקודת הסמים המסוכנים אינה עושה הבחנה בין סמים קלים לקשים, ולכן גם אם החייל עישן סמים קלים בלבד, הוא צפוי לעונשים כבדים כמו איסור נהיגה ברכב צבאי, הורדה בדרגה ורישום פלילי למשך שנים רבות.

הטרדה מינית – מדובר באחת ההאשמות החמורות בצבא החלות במקרים כמו ניסיון לאונס, סחיטה באיומים, הצעות בעלות תוכן מיני ועוד. החייל עלול להיות מואשם בהטרדות מיניות על לא עוול בכפו או להיות קורבן להטרדות כאלה בעצמו, ולכן חשוב לפנות לעורך דין מקצועי.

אלה רק כמה מקרים שבהם מטפל המשרד. למידע נוסף כדאי לפנות ל-karduner.co.il.

מה עושים כשנעצרים על ידי שוטר תנועה?

זה יכול לקרות לכל אחד. רגע אחד אתם נוהגים בכביש המהיר, ורגע לאחר מכן עוצר אתכם שוטר תנועה ומבקש מכם לצאת מהרכב לצורך תחקור ראשוני. אחת הטעויות הנפוצות יותר במקרה זה הוא הודאה במעשה. נהגים מנסים לשתף פעולה עם השוטר על מנת לנסות ולזכור בהערכה מצדו ובהקלה בעונש, אך דווקא ההודאה במעשה עלולה להוביל להרשעה. במקרה זה חשוב לנצל את הזכות הבסיסית להתייעץ עם עורך דין תעבורה. עורך דין מנוסה ומקצועי מיומן לטפל בעניינים כמו נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות, נהיגה בזמן פסילת רישיון ועוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com