5 אנשים מצליחים מהעולם שלמדו משפטים - 0404
+
5 אנשים מצליחים מהעולם שלמדו משפטים Pexels

5 אנשים מצליחים מהעולם שלמדו משפטים

החל מהילרי קלינטון ועד בן כספית, יש הרבה אנשים מפורסמים שהצליחו למנף את לימודי המשפטים לקריירה מצליחה. בואו לשאוב מהם השראה.

לימודי משפטים נוגעים במגוון נושאים ולכן קורצים לאנשים עם תחומי ידע שונים. על אף שהם עוסקים בזירה המשפטית, מתוך התכנים התאורטיים והסדנאות המעשיות ניתן גם לקבל פרספקטיבה רחבה וייחודית על עולם העסקים, הכלכלה, הפוליטיקה והממשל. כמו כן, מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה שבשנים תש"ס-תשע"ז עלה מספר האקדמאים עם רקע במשפטים ב-46% וכנראה שגם סטודנטים צעירים מזהים את הפוטנציאל.

מי שעוד לא השתכנע יכול לשאוב השראה לגבי היתרונות של תואר ראשון במשפטים מ-5 אנשים מצליחים שנעזרו בהם:

  1. הילרי קלינטון

הילרי דיאן רודהם קלינטון, פוליטיקאית אמריקאית ובעבר הקרוב גם מועמדת מובילה לנשיאות ארצות הברית, החלה ללמוד משפטים באוניברסיטת ייל. על אף שאת התואר הראשון סיימה בהצטיינות במדעי המדינה, לימודי משפטים הם אלו שאפשרו לקלינטון להתמחות בזכויות ילדים ואף להכיר את בעלה לעתיד – ביל קלינטון – בין הסמינרים וההרצאות.

בנוסף, היא שימשה יועצת משפטית לוועדת בית הנבחרים ובהמשך הפכה לשותפה במשרד עורכי דין מרכזי בארצו של הדוד סם.

  1. ג'ון גרישם

הסופר ג'ון גרישם הוא ללא ספק הדמות הכי מפתיעה ברשימת האנשים המצליחים מהעולם שלמדו משפטים. על פניו נדמה שאין קשר בין הידע והיכולות הנדרשות על מנת לכתוב ספרים לבין הפרקטיקה של לימודי משפטים, אך גרישם כמובן עושה זאת על הצד הטוב ביותר.

את לימודי המשפטים סיים גרישם בשנת 1981 באוניברסיטת מיסיסיפי. במהלך אותן שנים הוא ניהל יומן שעזר לו בכתיבה היוצרת, ולאחר עשור שהוקדש לעריכת דין בתחום הפלילי הוא אף התנסה בתחום האזרחי ורק ב-1984 כתב את ספרו הראשון.

  1. אילנה דיין

העיתונאית אילנה דיין-אורבך היא בעלת דוקטור במשפטים אך כבר את התואר הראשון שלה היא קיבלה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. בהמשך התמחתה דיין אצל שופט בית המשפט העליון גב לוין, הצטרפה למשרד עורכי דין גדול והמשיכה לתואר שני באוניברסיטת ייל – שם גם השלימה את הדוקטורט.

נכון להיום מלמדת דיין קורס בנושא חופש הביטוי בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב ורבים מבין העיתונאים הצעירים נושאים אליה עיניים. אחת הסיבות לכך קשורה לאופן שבו דיין משלבת בין תחום המשפטים והעיתונאות ולסטנדרטים שהיא מעמידה עבור הדורות הבאים.

  1. דנה וייס

דנה וייס היא משפטנית בהכשרתה שלאורך הקריירה ביצעה תפנית והפכה גם לעיתונאית ומגישת טלוויזיה. גם היא למדה משפטים לתואר ראשון אך אצלה ההתמחות הייתה בתקשורת, מה גם שהלימודים נערכו באוניברסיטה העברית בירושלים ולא בתל אביב.

ויס הוסמכה כעורכת דין וסיימה תואר שני במשפטים תוך כדי שהחלה את דרכה התקשורתית בעיתון "חדשות". לאחר סגירת העיתון עברה ל"חברת החדשות" של ערוץ 2, הגישה תכניות תחקירים וכיום היא הפרשנית המדינית ואחת המגישות של מהדורת סוף השבוע בחברה.

  1. בן כספית

בן כספית מספק עוד דוגמא לאופן שבו ניתן לשלב את לימודי התואר הראשון במשפטים עם קריירה בתקשורת ועיתונאות. יתרה על כך, כספית הוא גם פרשן מדיני ופוליטי שעוסק רבות בתחומי המשפטים ומטבע הדברים מוסיף מהעניין והידע האישי שלו לנושאי הסיקור.

את התואר הראשון במשפטים סיים כספית באוניברסיטת תל אביב ולאחר מכן הוא עבד כחוקר פרטי והתמחה בחקירות כלכליות וחקירות ביטוח. באמצע שנות ה-80 הוא הצטרף לעיתון מעריב, בעבר הוא שימש כנציג הציבור בהתאחדות לכדורגל וברזומה שלו הגשת תכניות רדיו וטלוויזיה.