הנכדה הקליטה את סבתה, והוכיחה כי דודה זייף את הצוואה - 0404
הנכדה הקליטה את סבתה, והוכיחה כי דודה זייף את הצוואה אילוסטרציה

הנכדה הקליטה את סבתה, והוכיחה כי דודה זייף את הצוואה

מאבק ירושה ארוך שנים הוכרע לאחרונה בביהמ"ש לענייני משפחה. המאבק החל מספר שבועות. בטרם הלכה הסבתא לעולמה, אז נודע לבתה   – כי בירושה שמור לה רק חלק קטן מהונם ורכושם של הוריה.

את השמועה על החלוקה הלא-שיוויונית של הירושה הפיץ אחד מבניהם של המורישים ושמועה זו לא נתנה לאחותו מנוח, אך מפאת כבודה של אמה, היא סירבה לשוחח עימה על הנושא.

בתה של האם, שידעה כי סוד הירושה מכאיב ומציק לאמה, יזמה שיחת טלפון עם סבתה הקשישה, אותה הקליטה ובה שאלה אותה על דבר הירושה. הסבתא הכחישה מכל וכל כי ערכה חלוקה לא-שיוויונית בין ילדיה –
וחזרה ואמרה כי היא מעוניינת לחלק את הרכוש אותו צברו היא ובעלה – בין כל ילדיה שווה בשווה.

לאחר פטירת הסבתא, הגיש אחד הבנים לרשם הירושות בקשה למתן צו לקיום שתי הצוואות – של האב ושל האם המנוחים. בצוואות אלה נכתב כי רוב רכושם של המנוחים יינתן לו ולאשתו, ומיעוטו יחולק בין יתר האחים והאחות.

בצר לה, פנתה בתם של המנוחים לעוה"ד אבי גפן, אשר הגיש התנגדות לביצוע צוואה – והדיון בצוואות  הועבר לביהמ"ש לענייני משפחה.

במהלך הדיון חשף עוה"ד גפן את ההקלטות בהן מביעה המנוחה את רצונה ערב מותה. לדברי עוה"ד גפן, הצוואות שהוגשו ע"י האח נחתמו תחת השפעה בלתי הוגנת – מאחר שהוא ואשתו
הם אלה שהיו אחראים על הטיפול בהורים קשישים בשנים האחרונות לחייהם, ושלטו בהם ביד רמה.

לאחר שנחשפו ההקלטות, היה ברור שהצוואות יפסלו – והצדדים הגיעו לחלוקה מוסכמת של הרכוש – אשר התקבלה ע"י בית המשפט כפסק דין.

"אין זו הפעם הראשונה שעדותו של מוריש ערב מותו משנה מן הקצה אל הקצה את חלוקת הירושה" אומר עוה"ד גפן.

לדבריו, כאשר עולה חשד להשפעה בלתי הוגנת על המורישים, שברובם הם קשישים חסרי אונים – טוב יעשו הנפגעים  אם יפנו לייעוץ משפטי – ולקבלת הנחיות כיצד לאסוף ראיות אשר בבוא היום יפסלו את הצוואות שהתקבלו בניגוד לחוק.  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]