ביהמ"ש למשפחה: על האישה לשלם אגרה בסך 340 אלף שקלים לבית המשפט - 0404
ביהמ Sambach, ויקיפדיה

ביהמ"ש למשפחה: על האישה לשלם אגרה בסך 340 אלף שקלים לבית המשפט

בני זוג, עולים חדשים מצרפת, אשר נישאו בצרפת וחתמו על הסכם ממון טרם נישואיהם, החליטו להתגרש. לאחרונה הגישה האישה  תביעה לפיצוי משווה נגד הבעל – בסכום של למעלה מ-34 מיליון שקלים.  

עוה"ד ליאן קהת, אשר ייצגה את הבעל, בקשה למחוק את התביעה מחמת אי תשלום אגרה בנמקה כי יש לסווג את התביעה כתביעה כספית, משום שהאישה תובעת מהגבר חיוב אופרטיבי כספי מובהק,
לאחר שכימתה וחישבה אותו.

לפיכך, טענה עוה"ד קהת, על האישה לשלם אגרה הנהוגה בתביעה כספית, בשיעור של 1% מסכום התביעה, קרי: כ- 340,000 שקלים.

מנגד, – טענה באת כוח האישה עו"ד איימי בכור בוני כי מדובר בתביעה לסעד הצהרתי, כלומר תביעה רכושית לחלוקת נכסי קריירה, ולא תביעה כספית. לפיכך, שילמה האישה אגרה בהתאם לתביעת רכושית, בסכום של 2,846 שקלים בלבד.

השופטת אורית אביגיל יהלומי, מבית המשפט לעניני משפחה בירושלים שדנה בתביעה קיבלה את טענות עוה"ד ליאן קהת, ופסקה כי על התביעה להיות מסווגת כתביעה כספית, ולכן על האישה לשלם בתוך 15 ימים את האגרה בהתאם בשיעור של 1% מסכום התביעה. השופטת אף התירה לפרסם את פסק הדין ללא פרטים מזהים של הצדדים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]