גורם בכיר בחיל האוויר: ״התקפה שונה באופן מהותי ממה שעשינו בעבר - מטרות גדולות מאוד״ - 0404
+
גורם בכיר בחיל האוויר: ״התקפה שונה באופן מהותי ממה שעשינו בעבר – מטרות גדולות מאוד״ אלברט סדיקוב, פלאש 90

גורם בכיר בחיל האוויר: ״התקפה שונה באופן מהותי ממה שעשינו בעבר – מטרות גדולות מאוד״

גורם בכיר בחיל האוויר מבהיר כי התקיפות ברצועת עזה נרחבות ומשמעותיות יותר מבעבר וכוללות הפלת בניינים גדולים.

הגורם מסר כי, ״בתוך האירוע שבו נהרג הלוחם שלנו, היתה פעילות אווירית מאד משמעותית ודרמטית מניח שבהמשך הדרך יורחב עליה. ביממה האחרונה אנו עוסקים בהתקפה מאד מאד משמעותית על חמאס ועל הארגונים האחרים בעזה. התקפה שונה באופן מהותי ממה שעשינו בעבר, גם מבחינת כמות וגם מבחינת איכות המטרות.

עליית מדרגה בכל הקשור למטרות העוצם – מטרות שגם ברמה הפרקטית יש להם חשיבות גדולה עבור האויב וגם ברמה התודעתית מדובר במטרות גדולות מאד, בניינים גדולים של 5-7 קומות בלב העיר עזה, והתקיפה שלהם היא תקיפה שמייצרת אפקט משמעותי על הצד השני. להבין סדר גודל, בכל צוק איתן תקפנו 2 מטרות עוצם – בלילה האחרון כבר תקפנו 4.

האתגר של לתקןף מבנים כאלו בגודל כזה ולהשמיד בניין כליל בתוך שכונה אזרחית – אתגר גדול ברמה הטקטית. בנינו יכולת שמאפשרת לעשות את זה בלי להרוג אף אחד, אתגר מקצועי מאד מאד גבוה אבל הצלחנו בלילה האחרון להקפיד על סטנדרט מקצועי גבוה. עסוקים כרגע בתכנון המהלכים הבאים תוך הבנה שהדברים יכולים גם להרגע וגם להאיץ, מוכנים וערוכים באופן חזק גם בהגנה וגם בהתקפה. מטוסי חהא חמושים, הרבה מטוסים מעל הרצועה, מוכנים לפעול בכל רגע נתון עפ״י הנחיות הרמטכל.

נתקפו לא מעט חוליות שיגור, תוקפים אותן באזור ההפעלה שלהן, בין שניות לדקות לפני ההפעלה או מיד בסמוך לביצוע השיגורים ויש הצלחות. עשרות מטוסי קרב עם חימושים כבדים השתתפו ביממה האחרונה.

הפעולות מאד מאד אגרסיביות, לא רוצים להיות במצב של פינג פונג סביב כל רקטה, גובים מהאויב מחיר מאד גבוה, לא מחפשים להלחם על הרקטה האחרונה אלא לראות בבוקר את המחיר ששולם. מסייע במערכה וההרתעה.

הביטוי לפגיעה במטרת עוצם: דוגמה- תקפנו בשכונת רימל בניין רב קומות של מטה בטחון הפנים, יש לזה השפעה מיידית, הם צריכים להתחיל לפעול ממקום אחר, חומרים חשובים להם הושמדו, נהיים פגיעים נאלצים לאלתר והאפקטיביות שלהם יורדת. לדברים האלה יש משמעות ואנחנו רואים אותה.

כשמייצרים תקיפה של מטרת עוצם זה אומר שמתחילים בלפנות את הבניין, אחר כך לקראת תקיפה מפנים את השכונה- תוקפים בחימוש קל בצירים של השכונה ומייצרים קיר אש בין האנשים למטרה, זה דורש מקצועיות רבה ותנסו לדמיין איך זה נראה מהצד השני.

המטרה היא לשפר את המציאות הבטחונית ולהביא שקט לתושבי הדרום ותושבי מדינת ישראל. הפגיעה באוייב היא אחרת ממה שהיה בעבר".