3 שנות מאסר וקנס לאבנר קופל בפרשת הפניקס - 0404
3 שנות מאסר וקנס לאבנר קופל בפרשת הפניקס Körnerbrötchen. ויקיפדיה

3 שנות מאסר וקנס לאבנר קופל בפרשת הפניקס

בית משפט השלום בת"א (כב' השופטת מרגולין) גזר 36 חודשי מאסר, קנס בסך 275,000 ₪ ומאסר על תנאי על אבנר קופל וכן גזר 16 חודשי מאסר, קנס בסך 200,000 ₪ ומאסר על תנאי על ראובן עפרי, לאחר שהורשעו בעבירות מס, ובין היתר כל אחד לפי חלקו: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במרמה ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס ועבירות נוספות.                                          

כזכור, על פי כתב האישום לקופל ולחברה בבעלותו, רב אור, הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המסים, ובגינם נקטה רשות המיסים הליכי גבייה כנגדם. במסגרת הליכי הגבייה, החל משנת 2005 עיקלה רשות המיסים כספים אשר הגיעו לקופל ורב אור מחברת הפניקס וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה. על מנת לעקוף את הליכי הגבייה פעל קופל בשורת פעולות מרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, כדי שיאפשרו את שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים. קופל ביצע חלק מפעולות המרמה ביחד עם עופרי, כאשר הם עושים שימוש, כל אחד בחברה שבבעלותו, כדי להסתיר ולהסוות את המרמה.

 יצוין כי במסגרת הפרשה הורשעו זה מכבר חברת הפניקס ובעלי תפקידים מטעמה בביצוע עבירות מס.

מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) נמסר כי: "מדובר בפרשת מרמה מתוחכמת והעלמת מס בהיקפים גדולים, שהתנהלה במסגרת מערכת קשרים עסקית ארוכת שנים בין הנאשמים לחברת הפניקס, דרכה גרפו הצדדים רווחים ניכרים שלא כחוק. מתוך בצע כסף ביצעו הנאשמים מסכת מאורגנת של פעולות מרמה אשר הלכו והשתכללו לאורך השנים, וכך התחמקו מתשלום מס בסכום כולל של  כ- 7   מיליון שקלים. על אף ניסיונות הנאשמים לערפל את המסכת העבריינית ולהטמיע את המרמה במהלך העסקים הרגיל של החברות שבבעלותם, לאחר חקירה מורכבת הם הובאו לדין, הורשעו והיום אף נגזרו עליהם עונשי מאסר משמעותיים וקנסות גבוהים".

את התיק מנהלות עו"ד קרן צבירן-לצטר ועו"ד דנה נקר –מונצ'וק  מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]