הייתי שם וראיתי: עם ישראל לא מוכן לקבל ״הסדרה״ נוספת - תתעוררו! - 0404
+

הייתי שם וראיתי: עם ישראל לא מוכן לקבל ״הסדרה״ נוספת – תתעוררו!

ראיתי את המראות ושמעתי את הקולות. במהלך הערב וכל הלילה הסתובבתי בין רחובותיה של אשקלון. דילגתי מזירה לזירה, ברקע אזעקות חדשות, בשמי האוויר יירוטים ואז מגיע הבום הזה – המבשר על עוד נפילה בעיר, על עוד פגיעה ישירה.

מי נפגע הפעם? השכנים? החברים? המשפחה? לתושבים נמאס כבר מריטואל הטרור הזה. נמאס להם ממשחקי החתול והעכבר ובטח מהמציאות שכבר לא ברור להם מי כאן החתול ומי העכבר.

״תגיד לביבי שזה עבר כל גבול. דיי, שייסיים כבר את הטירוף הזה. אנחנו לא מוכנים לסבול יותר״, אמר לי עידן האשקלוני. אסנת הוסיפה: ״מה, הם באמת עיוורים שם למעלה? הם מוכנים לראות אותנו כל הזמן רצים עם תינוקות בידיים? לראות את סבא בקושי מצליח לקום ונלחץ כולו מהאפשרות שמישהו מהמשפחה ייפגע״?

שרון ישראלי, המתגורר בקומה 12 בבניין שבו נפגעה הקומה ה-9: ״יש לנו דרישה לממשלת ישראל, למר נתניהו וליברמן, שיתעוררו. אם הם רוצים לראות בניין שייפגע ויקרוס – זה יקרה. לא נמשיך בצורה הזאת, זה נמשך שנים. נפגש בבחירות. זה לא ייתכן שנעבור תקופה כזאת. אשתי מורה, אני יוצא כוחות הביטחון, ככה זה לא יכול להמשיך״.

את ראש העיר תומר גלאם מצאתי בזירה הקשה שבה נהרג אדם ונפצעו נוספים. גלאם, חושב בדיוק כמו תושביו: ״אני קורא בפעם הראשונה לכוחות הביטחון להכות חזק בצד השני כדי לצמצם את האירועים – אירועים כל כך צפופים״.

עם ישראל לא יכול יותר לשתוק. הקולות בשטח רבים מאוד. כולם קוראים לראש הממשלה ולשר ליברמן לפעול בעוצמה ולהפסיק עם משחקי ההסדרה והרגיעה – מילים שמעולם לא התקיימו במציאות. ״אני מעדיף שלא לדבר כי אחרת אני נותן בראש וזה לא נשמע טוב״, אמר לי תושב המתגורר ממול לבית הפרטי שנפגע מרקטה ונהרס. ״אני ליכודניק – אני ביבי, אבל דיי. תפסיקו עם המשחקים האלה״, אמר לי יוסי שמתגורר גם הוא בסמוך.

בסרטון: שיגורים ויירוטים בשמי אשקלון, ראש העיר ותושב בזירת הנפילות