מטחים בלתי פוסקים ליישובי העוטף, חיל האוויר תוקף ברצועה. צה"ל: "חמאס שבר את הכלים" - 0404
+

מטחים בלתי פוסקים ליישובי העוטף, חיל האוויר תוקף ברצועה. צה"ל: "חמאס שבר את הכלים"

המלחמה בדרום: מטחים כבדים נורו משטח הרצועה הבוקר (שלישי) לאשקלון, שדרות וליישובי העוטף. נזק נגרם לשני בתים במועצה אזורית אשכול. דובר צה"ל רונן מנליס, אמר בתגובה: "התקיפות יימשכו גם במחיר של הרחבת הירי לעומק ישראל, חמאס שבר את הכלים והוא יישא במחיר".

קודם לכן, הפציצו כוחותינו מחיל האוויר את המטה לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימאל ברצועה.

ערבים

‏מאז תחילת הירי אתמול, פונו לבתי החולים בדרום הארץ 85 נפגעים: 2 במצב קשה, 1 בינוני, השאר במצב קל ונפגעי חרדה. בבית החולים סורוקה מאושפז החייל, אשר נפצע קשה מהטיל לעבר האוטובוס בשער הנגב, הוא עבר ניתוחים במהלך הלילה ומאושפז בטיפול נמרץ.

ביטחון אשכול

דובר צה״ל מוסר כי, לפני זמן קצר הסתיימה תקיפת נכס טרור ייחודי נוסף של ארגון הטרור חמאס בעיר עזה, הרביעי שנתקף על ידי צה"ל מאמש. מטוסי קרב של צה"ל תקפו מבנה המשמש את הכוח הצבאי של חמאס ואת הכוח המודיעיני הצבאי של הזרוע הצבאית של חמאס.

המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת איסוף מודיעין, מחקר ופיתוח ארגון הטרור. במבנה, נמצא גם מחסן אמצעי לחימה. הבניין ממוקם בלב העיר עזה, סמוך לבתי ספר, מסגד ומתקנים דיפלומטיים ובתוכו קיים גן ילדים.

מדובר בתקיפה נוספת, רביעית במספר של נכס יחודי מרכזי של חמאס שבוצעה בהמשך לתקיפות הנרחבות שביצע צה"ל ובתגובה למתקפת הטרור שמוביל ארגון הטרור חמאס לעבר אזרחי ישראל.