נתניהו למשפחות השכולות: ״מצר על הדברים שנאמרו בכנסת״ - 0404
נתניהו למשפחות השכולות: ״מצר על הדברים שנאמרו בכנסת״ עמוס בן גרשום, לע״מ

נתניהו למשפחות השכולות: ״מצר על הדברים שנאמרו בכנסת״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (א') בפתח ישיבת הממשלה לדברים הקשים שנאמרו כלפי המשפחות השכולות במהלך הדיון בכנסת, על ידי כמה מחברי הכנסת. נתניהו אמר כי הוא מצר על הדברים.

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "הערב אנחנו נציין את תחילתו של יום הזיכרון לשואה ולגבורה. אני אדבר הערב ב"יד ושם" על המשמעות הכבירה של המעבר משואה לתקומה, המעבר מעם שהוא עלה נידף ברוח, חסר מגן, לעם ריבוני, עם כוח מגן שהוא מן החזקים בעולם.

אבל הבוקר אני רוצה להתייחס לנקודה אחת – בשנים האחרונות הממשלות בראשותי הגדילו באופן משמעותי את התקציבים לניצולים שחיים בקרבנו, אבל אנחנו חייבים להבטיח שהתקציבים הללו אכן יגיעו לניצולים. ובעניין הזה אני יודע שיש עוד מה לתקן ומה לשפר, ולכן החלטתי לעמוד באופן אישי בראש צוות שרים שיכלול את שרי האוצר, הבריאות, הרווחה, השיכון והמשפטים. אנחנו נעבוד יחד ובהקדם כדי להבטיח איכות חיים וקיום בכבוד לניצולי השואה בשארית חייהם. אין לנו מחויבות גדולה מזו.

בסוף השבוע הבהרתי שהרשות הפלסטינית צריכה להפסיק לממן מחבלים שיושבים בכלא ולהפסיק לממן משפחות של מחבלים שנהרגו במהלך ביצוע פשעיהם. זה מבחן פשוט וחד לרצונם של הפלסטינים בשלום. אי אפשר להיות בעד שלום עם ישראל, ובמקביל להאדיר ולממן רוצחי ישראלים ורוצחי חפים מפשע אחרים.

ובאשר לשביתת האסירים הביטחוניים, שכוללים רבים מאותם רוצחים, אנחנו מובילים מדיניות נחושה ואחראית, על פי הנורמות הבינלאומיות ולא על פי תכתיבי מחבלים.

אני מבקש לומר כמה מלים למשפחות השכולות: עם ישראל כולו מאוחד סביבכן, אתן שאיבדתן את היקר מכל למען ביטחון ישראל. אנו יודעים, אני יודע, שתקומת ישראל כרוכה במחיר כבד מנשוא וכולנו עמכן בכאבכן העמוק. כראש ממשלה וכבן למשפחת השכול, שמעתי את הדברים שנאמרו בשבוע שעבר בכנסת בלהט הוויכוח. אני מצר על כך שהדברים נאמרו, היה צורך להתנצל על כך מיידית וטוב שהדבר נעשה.

ערב ימי הזיכרון והתקומה, עלינו לזכור שוב שהדבר החשוב ביותר הוא אחדות העם. זהו מקור כוחנו, זהו הבסיס לעוצמתנו וגם לעתידנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]