המתנדב יעקב בצר ממגדל העמק: "ההתנדבות היא מצווה לשם שמיים" - 0404
+
המתנדב יעקב בצר ממגדל העמק: "ההתנדבות היא מצווה לשם שמיים" פרטי

המתנדב יעקב בצר ממגדל העמק: "ההתנדבות היא מצווה לשם שמיים"

המתנדב יעקב בצר, בן ה-74, מסביר את מהות עשייתו ההתנדבותית המבורכת: "ההתנדבות היא מצווה לשם שמיים".

בצר, גמלאי משרד החינוך, המתגורר במגדל העמק עם רעייתו אורה הוא מתנדב נאמן ומסור מאוד לתפקידו. לפני 14 שנים פרש לגמלאות כמורה מקצועי בתיכון "עמק חרוד", לאחר 34 שנות ותק, וכדי להעניק ערך משמעותי לשגרת חייו החדשה הוא בחר להתנדב ולתרום לקהילה. תחילה הביא אותו הרקע הטכני שלו להתנדב בארגון "יד שרה", הקרן לידידות וביחידה להתנדבות.

"כשאני מגיע אליהם מדי שבוע הם נרגשים לקבל את פניי, עוזבים את כל עיסוקיהם ויושבים לשוחח איתי", הוא מספר ועיניו מחייכות. "השיחות ממלאות את ליבם. הם ממתינים ליום ולשעה הקבועים בקוצר רוח, צוחקים מהסיפורים ולעתים מזילים דמעה. נקשרתי אליהם כמו למשפחה. אם חלילה אני מאחר להגיע לביקור השבועי, הם מיד מתקשרים אליי ושואלים מה קורה" אומר יעקב ולא מסתיר את התרגשותו הרבה. "אני קורא לתושבים להתנדב ולהתגייס למען הקהילה. יש אנשים שזקוקים לכם ומשוועים לאדם שיקשיב להם וישמע אותם, גם אם מדובר בשעה שבועית אחת," מסכם בצר.

מנהלת היחידה להתנדבות, אילנה פרץ עייש, אמרה: "יעקב בצר מהווה דוגמה ומופת לאדם המשפיע על הקהילה. תרומתו לחברה היא משמעותית, והתגובות לעשייתו אינן מאחרות להגיע. אין לי ספק כי הקשרים החמים שיצר עם הקשישים שאותם הוא מבקר מעניקים קורת רוח הדדית לשני הצדדים כאחד, ומשפרים את פני החברה במגדל העמק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com