עבד בבניין בו התגורר ונפל למותו - משפחתו תקבל פיצוי גבוה - 0404
+
עבד בבניין בו התגורר ונפל למותו – משפחתו תקבל פיצוי גבוה דוברות מד''א

עבד בבניין בו התגורר ונפל למותו – משפחתו תקבל פיצוי גבוה

נושא תאונות עבודה עלה לאחרונה לכותרות בעקבות מותם של פועלי בניין רבים. אבל מסתבר כי תאונות עבודה קורות גם בבנינים ישנים וגם שם לא מקפידים על נוהלי בטיחות בעבודה.

דייר בבניין משותף באזור חיפה, שהועסק כעובד "משק בית" בבניין על ידי ועד הבית, צנח אל מותו בעת  שניקה עלים על גגון הנמצא בכניסה לבית. אלמנתו תקבל פיצוי של כ-330,000 ש"ח לאחר שמומחה בטיחות קבע כי המוות נגרם עקב "חריגות בטיחותיות".

המקרה אירע לפני כשנתיים, כאשר הדייר, בסוף שנות ה-60 לחייו, שהועסק מטעם הוועד כאיש תחזוקה בעבודות שונות בבית המשותף, טיפס על הגגון ונפל לחצר התחתונה מגובה של כ-7 מטרים, נפגע בראשו ונהרג במקום. המוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כ"תאונת עבודה".

באמצעות  משרד עורכי הדין, גושן טנצר ושות' מנהריה, המתמחים בתחום הנזיקין ובתביעות נזקי גוף בפרט, הוגשה דרישה לחברת הביטוח "כלל" שביטחה את וועד הבית  בפוליסה לבתים משותפים, לשלם פיצויים לאלמנה. עוה"ד גילעד גושן וטל טנצר צרפו לדרישה חוות דעת של מהנדס בטיחות שציין כי וועד הבית ידע על פעולותיו של העובד ובין השאר שהוא עולה לגגון לנקותו כדי למנוע סתימת המרזב ולא אסר עליו לבצע את העבודה המסוכנת.

בנוסף לא הותקנו אמצעי בטיחות נדרשים כגון גידור הגגון ולא סופקו לו אמצעי בטיחות כמו קסדה ורתמה. כמו כן לא נדרש העובד להשתמש בסולם מתאים לעלייה או ירידה מהגגון ולא היתה לו כל הכשרה לעבודה בגובה.

לאחר משא ומתן עם חברת הביטוח הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו תקבל האלמנה פיצוי כולל בסך של 330,000 ש"ח, מעבר לקצבאות המוסד לביטוח לאומי.