ארגון הדגל של הקרן לישראל חדשה ייצג את עופר ברקוביץ׳ בבית המשפט - 0404
+

ארגון הדגל של הקרן לישראל חדשה ייצג את עופר ברקוביץ׳ בבית המשפט

עוד הוכחה לקשר בין עופר ברקוביץ׳, תנועת העוררות והקרן לישראל חדשה. ״האגודה לזכויות האזרח בישראל״ – ארגון הדגל של הקרן לישראל חדשה, ייצגה את עופר ברקוביץ׳ בערר שהוגש בעניינו לבית המשפט.

ברקוביץ׳, המתמודד לראשות העיר ירושלים, ממשיך לטעון ל״פייק ניוז״ בעניינו בכל הקשור בדיווחים כאן ובערוץ 20 וטוען כי אין לו קשר לקרן או למי מארגוני הקרן, אלא שמסמכים נוספים מעידים על הקשר בין הצדדים וזאת מלבד העובדה שארגוני הקרן ואנשי שמאל קיצוני תומכים במועמדותו לראשות העיר.

ביולי 2011 נעצר עופר ברקוביץ׳ בעת הפגנת שמאל – מחאת האוהלים, שנערכה בסמוך לכנסת. ברקוביץ׳ תועד קורא נגד ראש הממשלה ולאחר מכן מובל בניידת המשטרה. לטענת המשטרה, ההפגנה נערכה שלא באישור ועל כן נעצרו ברקוביץ׳ וכמה פעילים נוספים.

לאחר שבית המשפט קבע תנאים לשחרורם, הגישה ״האגודה לזכויות האזרח בישראל״ ערר בנושא וייצגה בתיק את ברקוביץ׳ ושלושה נוספים. על פי אתר בית המשפט, עו״ד לילה מרגלית, ייצגה את ברקוביץ׳ עצמו.

0404

עו״ד לילה מרגלית כתבה בין השאר טור דעה באתר ״המכון הישראלי לדמוקרטיה״ וציינה כי, ״הסיפור של עהד תמימי אינו בראש ובראשונה סיפור משפטי, אלא שיקוף של מציאות אבסורדית של יותר מחמישים שנות שלטון צבאי על אוכלוסייה אזרחית״… עוד כתבה מרגלית בטור נוסף על ״הצטברות מדאיגה של מקרים, בהם פעילים בארגונים פוליטיים ובארגוני חברה אזרחית – מהצד השמאלי של המפה – מעוכבים בשדה התעופה או מוזמנים ל"שיחות אזהרה" עם אנשי שב"כ״… ואף כתבה על דאגתה בחוסר ייצוג הולם לערבים במגזר הציבורי.

ברקוביץ׳ עצמו נמנה על קהילת ROI – של קרן שוסטרמן, שעל פי פרסומים תרמה לקרן לישראל חדשה. על קהילה זו נמנה, על פי פרסומיה כיום, מיקי גיצין, המנכ״ל המייסד של עמותת ״ישראל חופשית״. יחד עם ״ישראל חופשית״ ו״מר״צ״ הפגין עופר ברקוביץ׳, בין השאר על פתיחת עסקים בשבת בירושלים.

0404

התמיכה בברקוביץ׳ בקרב אנשי שמאל ואנשי שמאל קיצוני, נראית היטב גם ברשת. כך למשל, קורא הזמר השמאל קיצוני אפרים שמיר, להצביע לברקוביץ׳ ולא ל״ימין הדתי/פאשיסטי״. גם פעילים בארגונים הקשורים בקרן קוראים לבחירה בו.