אזרחים בשווייץ נגד ה-BDS: "יש לתת גב ולתמוך בישראל" - 0404
+
אזרחים בשווייץ נגד ה-BDS: "יש לתת גב ולתמוך בישראל" לב העולם

אזרחים בשווייץ נגד ה-BDS: "יש לתת גב ולתמוך בישראל"

"ביישוב ברקן, לידי ביתי, יש מקום שבו יהודים וערבים עובדים יחד, עם זכויות לכולם. אך במקום שמהלך כזה יביא שלום, הוא הביא מלחמה ודם. איבדנו שני אנשים יקרים, הורים לילדים, שנרצחו ע"י מחבל ערבי בברקן". כך נפתחה הרצאתו של עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב העולם", בעיר ברוג שבשווייץ, במסגרת סבב הרצאות שערך הארגון ברחבי המדינה האירופאית.

בכנסים, שמלאים באופן מתמיד עד אפס מקום, מביא רום את סיפור ההתיישבות ביהודה ושומרון ואת "המצב בשטח", כפי שהוא מכנה זאת. "לב העולם", הארגון שייסד רום, הוקם במטרה להיאבק בחרם העולמי על יו"ש ולפרוץ את חומות החרם, בשיווק של מוצרים מיו"ש ישירות לאזרחים ברחבי העולם, בזמן שסופרמרקטים ורשתות שיווק נאלצות להחרים או לסמן את מוצריהם כמיוצרים ביו"ש.

הארגון, שמצוי בקשר עם אלפי תומכים ברחבי העולם, שולח מידי חודש אלפי חבילות עם מוצרים ביו"ש לאזרחים בלמעלה מ-40 מדינות, ביניהן אף מדינות מרוחקות, כמו מלזיה ופפואה ניו-גיני.

בהרצאה האחרונה שהעביר רום בערים שונות בשוויץ, נכחו מאות משתתפים שכמהים, לדבריו, לשמוע את האמת מעברי למסכי הטלוויזיה שלהם. בזמן הטיסה לשווייץ, נודע לרום על הפיגוע בברקן, והוא החליט לשלב את סיפור הפיגוע בהרצאה שנתן. "אני מראים להם את האמיתות הפשוטות: הם רואים ערבים – נשים, גברים וילדים מתהלכים, עובדים ומשחקים בלי חשש, כמו שחיים נורמליים צריכים להיראות. מנגד, הילדים שלנו נוסעים לבית הספר ברכבים ממוגני ירי והגברים צריכים לשאת נשק". רום ממשיך ומתאר לקהל את המציאות עימה מתמודדים תושבי יו"ש מידי יום. בין השאר מציג להם נתי בהרצאתו את השלטים שנתלו לאחר הסכם אוסלו בכניסה לאזורים מסויימים ביו"ש, עליהם נכתב באדום ש"ליהודים אסור להיכנס מחשש לחייהם": "לראשונה הם רואים שההפרה האמיתית של זכיות אדם אכן מתרחשת – רק בכיוון ההפוך".

המשתתפים הרבים שגודשים את אולמות ההרצאות של רום לא נשארים אדישים. רנה, אחד המשתתפים בכנס האחרון בשווייץ, סיפר: "אני מתנגד לארגוני ה- BDS – הם קוראים לישראל 'סרטן' וקוראים להשמדתה. בנוסף, להחרים את ישראל זו צביעות! ארגוני ה- BDS צריכים להשקיע את האנרגיות שלהם בלהפסיק את שנאתם של הפלסטינים. צריך להראות לעולם איך הכספים הרבים שמוזרמים לפלסטינים משמשים לטרור וחינוך לטרור".  רנה, שמצוי בקשר עם ארגון לב-העולם, מקבל גם הוא חבילת מוצרים מיו"ש מידי חודש, וממשיך להפיץ את הידיעה על המוצרים מיו"ש בקרב אזרחים בשווייץ. "אני משוכנע שיש לתמוך ולתת גב לישראל", הוא אומר.

בריגי'ט, אזרחית משווייץ שהשתתפה גם היא בכנס, מסרה: "תנועת BDS מבוססת על שקרים. הניסיון להחרים את ישראל הוא אותו הנרטיב הישן,  בו ניסו לפגוע בעם היהודי. הדרך הנכונה להילחם בתופעה הזו היא להסביר לעולם. רק לאחרונה ארגון ה- BDS בשווייץ התנגד לנסיעתם של סטודנטים מאוניברסיטאות בשווייץ לישראל, בנוגע ללימודים על מלחמת העולם השנייה, בטענה שבתוכנית לא כלול חומר לימודי על ה'פלסטינים'. החובה שלנו כרגע היא להביא את המידע הזה שיש לארגון לב העולם לכמה שיותר צעירים שייחשפו לו וידעו את האמת. אני אפילו מוכנה לשלם את העלות של זה מהכסף שלי".

עו"ד נתי רום מוסר: "האסטרטגיה של ארגוני ה- BDS כיום היא לשקר את השקר הכי גדול – לקרוא לישראל 'מדינת אפרטהייד'. כשזה קורה, אז אזרחים בחו"ל חושבים 'נו טוב, אולי האמירה הזו מוגזמת, אבל בטוח שיש שם דברים שלא נעשים כשורה' ולכן צריך לחשוף את השקר הזה כמה שאפשר.

אנחנו עדים לכך שמספרם של התומכים של בישראל הולך ועולה בהדרגה. אלו ששונאים את ישראל עדיין רבים, וזה מגיע משורש אנטישמי חזק. איתם אין מה לדבר איתם. בעבר הייתי הולך לדיבייטים באוניברסיטאות, אבל היום אני פועל אחרת: אנחנו הולכים ומחזקים את מי שרוצה לתמוך בישראל, ונותנים להם כלים הסברתיים".