הסלמה בדרום: אזעקות, פיצוצים ונפילות - נזק נגרם למבנה באשכול - 0404
+
הסלמה בדרום: אזעקות, פיצוצים ונפילות – נזק נגרם למבנה באשכול חדשות 0404

הסלמה בדרום: אזעקות, פיצוצים ונפילות – נזק נגרם למבנה באשכול

9 אזעקות צבע אדום נשמעו עד כה מאז תחילתה של תקרית כוחותינו הערב (ראשון), ברצועה. אחת הרקטות נפלה בשטח המועצה האזורית אשכול. נזק קל נגרם למבנה במקום.

במהלך האזעקות נשמעו מספר פיצוצים במרחה יישובי העוטף ולחדשות 0404 נמסר על נפילות בשטחים פתוחים וללא נפגעים.

בעקבות ההסלמה פיקוד העורף ביטל את הלימודים ביישובי העוטף והתושבים התבקשו להמצא בסמיכות למרחבים מוגנים.

הודעה לתושבי שער הנגב:  "לאחר אירוע ביטחוני מורכב קיבלנו הודעה להמצא ליד מרחבים מוגנים. קולות ורעש נשמעים מכל עבר. ואזעקות צבע אדום החלו להשמע. פיקוד העורף הנחה לא לקיים מחר לימודים וזה כולל בתי הספר ומערכות הגיל הרך בכל יישובי שער הנגב. החינוך החברתי בפעילות אחר הצהריים, יקבל הודעה נפרדת. אנא התארגנותכם לכך.

אנו מודעים לזה כי המעבר בין "שגרה" לחרום קשה לתושבים רבים. במידה ואתם או קרוביכם מרגישים חרדה או מצוקה, או יש לכם רצון להתייעץ או לשוחח, ניתן לפנות לצוותי הרווחה בצח"י, לעובדות הסוציאליות של היישובים או לפסיכולוגים החינוכיים. לכשתתבהר התמונה נעדכנכם. צוות חירום אזורי ומרכז חוסן".

הודעת המועצה אשכול: "בהתאם להנחיות פיקוד העורף, להלן הנחיות התגוננות למחר (שני), לימודים – לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, בתי ספר וגני ילדים, בכל יישובי המועצה.

התקהלויות – ניתן עד 300 בשטח סגור בלבד. נווה אשכול/מופ״ת – לא תתקיים פעילות. הסעות חינוך מיוחד – בהתייעצות עם הצבא כרגע. תצא הודעה נפרדת. חקלאות – לא יתקיימו עבודות חקלאיות בסמיכות לגדר".