עשה זאת בעצמך: שימוש בכלי עבודה - יתרונות ונהלים - 0404
+
עשה זאת בעצמך: שימוש בכלי עבודה – יתרונות ונהלים pixabay

עשה זאת בעצמך: שימוש בכלי עבודה – יתרונות ונהלים

בימנו לכל בית ישנו ארגז כלים שמצויד בכלי עבודה שמאפשרים תחזוקה של המבנה בכל עת וביצוע פעולות תיקון שבעבר היו מורכבות נהפכו לקלות מתמיד. באמצעות כלי העבודה הנכונים לכל סיטואציה, ניתן לשפץ, ליצור, להימנע מהזמנת איש מקצוע ובכך לחסוך כסף.

בעולם הכלים התעשייתיים ישנם כמה פריטים בסיסיים שכל אדם זקוק להם כגון פטיש, מפתחות למיניהם, מברגים, מסמרים ועוד. עם זאת, לחובבי התחום המבחר הוא אינסופי, החל מאקדח מסמרים מקצועי, למקדחה עם ראשי מקדח מזהב טהור ועד כדי מסור גרונג שמשכלל את עבודת הניסור.

מסורים עוצמתיים

בכדי לנסר חומרי גלם שונים עלינו להיעזר במסור. ישנם סוגים רבים של מסורים אך המסור החשמלי הוא היעיל ביותר כאשר מדובר על תעשיית העץ. בצורתו העגולה, מסור זה מבצע את פעולת הניסור באופן מהיר ביותר וכמו כן פעולת החיתוך הינה מדויקת. כלי נוסף שמשמש לחיתוך באופן תעשייתי הוא מסור גרונג. מסור זה בעל עוצמה חזקה ומהירות סיבוב מרבית אשר מאפשרת לו לבצע פעולות חיתוך בחומרים כמו אלומיניום וסוגי מתכות שונים.

החיתוך עמוק ולכן ניתן להציב בפני המסור חומרי גלם בעלי נפח ומשקל כבד. שימוש במסור זה מאפשר תפוקה גדולה ומהירות עבודה מקסימלית וכל זאת לצד חיתוך מדויק להפליא.

מברגות ומקדחות לכל בית

הייתה תקופה בה קדיחת חור בקיר דרשה מאתנו עבודה ידנית וסיזיפית. בעזרת מקדחות ומברגות מתקדמות אנו יכולים לבצע את פעולת הקידוח או ההברגה באופן קל ופשוט תוך כדי שימוש במינימום זמן ומאמץ. עם התפתחות הענף, נוצרו מקדחות ניידות בעלות סוללות נשלפות ונטענות, שאותן ניתן לשאת לכל מקום ללא צורך בחיבור לחשמל.

יש שיגידו שמקדחות אלו בעלות הספק כוח נמוך יותר אך דבר זה רחוק מהמציאות ואנו יודעים שמקדחות ומברגות רבות הן בעלות עוצמה אדירה ומסוגלות לבצע כמעט כל פעולת קידוח נורמטיבית.

נהלי בטיחות

כלי עבודה אומנם מייעלים את חיינו בהמון פרמטרים וככל שהזמן עובר כך המצאות חדשות מתגלות אלינו ומשפרות את איכות חיינו, אך עם זאת חשוב לזכור שכאשר אנו מתפעלים מקדחה עוצמתית, מסור גרונג תעשייתי או אפילו פטיש ומסמר, עלינו להכיר בזאת שמדובר על כלים שעלולים לפצוע אותנו באופן חמור ולכן חשוב לשים לב לכללי הבטיחות:

ציוד מיגון – הקפידו לעבוד עם מיגון שיכסה כמה שיותר מחלקי הגוף. כפפות קשיחות, קסדת עבודה ומשקפי עבודה כאשר מדובר על ניסור.

ערכת עזרה ראשונה – וודאו שערכת עזרה ראשונה זמינה ובהישג יד. רצוי לבדוק את תכולתה אחת לכמה חודשים בכדי למנוע חוסר במוצרים.

אזור יבש – כאשר אתם עובדים עם כלי עבודה בעלי חיבור ישיר לחשמל חשוב לוודא שאין בסביבתכם אזור רטוב כגון שלוליות או רטיבות גדולה. כך תמנעו מהחלקה או התחשמלות במקרים קיצוניים.

עבודה משותפת – כאש אתם מתפעלים מסור גרונג או פטיש אוויר רצוי שיהיה עמכם אדם נוסף שמסוגל לעזור בעת סיטואציה חמורה.

לסיכום

השימוש בכלי עבודה ביתיים ומסחריים מועיל לנו רבות. השימוש בהם מפתח אותנו כאינדיבידואלים, גורם לנו ליצור ובנוסף לכל אנו חוסכים כסף תוך כדי התהליך. עם זאת, חשוב לעקוב אחרי נהלי בטיחות ברורים בכדי להימנע מפציעות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com