נתניהו: ״כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות - תמיד יש מחיר״ - 0404
+

נתניהו: ״כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות – תמיד יש מחיר״

ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה לשאלות התקשורת עם המראתו לפריז.

"אנחנו יוצאים לטקס חשוב מאוד לציון מאה שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה. מלחמה עקובה מדם, שגבתה את חייהם מיליונים רבים.

הייתה לה חשיבות גדולה גם בתולדות העם שלנו. קודם כל, העובדה שהיו שם מאות אלפי לוחמים יהודים, מה שסימן כבר את התפנית הבאה ביכולתנו להגן על עצמנו, וכמובן היא הביאה לסיומה של האימפריה העותמאנית ששלטה בארצנו, וזה סלל את הדרך לציונות.

אני אפגוש שם עשרות רבות של מנהיגים מרחבי העולם, ותהיה לי פגישה נפרדת עם הנשיא מקרון. יש הרבה נושאים חשובים שצריך לדבר עליהם, אבל עצם הנוכחות שם היא חשובה. אני, כדרכי, אייצג את מדינת ישראל בגאווה גדולה ובגאון".

שאלה: האם אתה מתכוון להיפגש עם הנשיא פוטין, יש חדש בעניין הזה?

רה"מ: "אני מכבד את בקשת המארחים, והבקשה שלהם הייתה לא לקבוע פגישות "צד" הם קוראים לזה. אני מכבד את הבקשה".

שאלה: האם קראת את המלצות המשטרה בנושא תיק הצוללות?

רה"מ: "זה שנתיים שמראים אותי עולה ויורד בצוללות. תחילה אמרו: 'הוא ידע' עכשיו אומרים: 'הוא לא ידע'. אז כפי שאתם יודעים, לגביי, אין אפילו טענה. זה לא דבר של מה בכך, משום שלא מהססים הרי להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר, כאלה שלא מחזיקות מים, אם אפשר להתבטא כך. אבל במקרה הזה, אפילו טענה אבסורדית לא הייתה".

שאלה: האם הכסף הקטארי לעזה מסייע בהרגעת הרוחות ברצועה?

רה"מ: "אני עושה מה שאני יכול בתיאום עם גורמי הביטחון להחזיר את השקט ליישובי הדרום, אבל גם למנוע משבר הומניטרי. זה תהליך. אני חושב שברגע זה, זה הצעד הנכון".

שאלה: מה תגובתך על כך שמקורבך דוד שמרון, המשטרה ממליצה להגיש נגדו כתב אישום בחשד לטיפול בשוחד בפרשה. האם אתה ידעת או לא ידעת על מעורבותו בפרשה?*

רה"מ: "אתם יודעים הרי שלא ידעתי. שנית, אני מציע להמתין לסוף התהליכים ולא לחרוץ דין".

שאלה: טוענים שאם לא ידעת אתה לא כשיר להנהיג.

רה"מ: "טוענים הרבה טענות, והטענות האלה מתנפצות ויורדות למצולות. אתם יודעים את זה, כולם יודעים. משנים כל הזמן את הקו. מנסים, תמשיכו לנסות".

שאלה: חוק "גדעון סער" לא יעלה מחר להצבעה, עד כמה החוק הזה חשוב לך אדוני רה"מ?*

רה"מ: "אני אחזור ואני אדון בנושאים האלה. כרגע אני יוצא לחו"ל, ובזמן שהותי בחו"ל אני מניח שאני לא אטפל בזה, אבל כשאני אחזור נטפל בכל הדברים".

שאלה: חוק גדעון סער יעבור לדעתך?

*רה"מ:* "זה לא חוק פרסונלי, זה חוק בסיסי".

בנושא המתיחות בדרום אמר נתניהו: "קודם כל הדברים האלה כבר נעשו, והם נעשו בתנאים מסוימים על מנת למנוע את המשבר ההומניטרי ועל דעת כל גורמי הביטחון וגם גורמי הקבינט. ערכנו דיונים רציניים. זה שאלה של אלטרנטיבות. יש לנו עוד נושאים רבים שאנחנו מטפלים בהם, בחזיתות שונות, וגם בעניין הזה אני חושב שאנחנו פועלים בצורה מושכלת ואחראית. לכל צעד, בלי יוצא מן הכלל יש מחיר. כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר. אם אתה לא יכול לשאת במחיר, אתה לא יכול להנהיג. ואני יודע לשאת במחיר".

שאלה: מה דעתך על הביקורת של אהוד ברק שממשיך להשתלח בך בכל הזדמנות, הוא מתווה את דרכו בחזרה לפוליטיקה לדעתך?

רה"מ: "מי?"

שאלה: אהוד ברק.

רה"מ: "טוב, אתם כבר יודעים לענות על זה יותר טוב ממני".