המחבל שהצית חממה, נתפס כשהוא מסתתר על עץ - זו הפעם ה-7 שחדר לארצנו - 0404
+
צילום: 0404

המחבל שהצית חממה, נתפס כשהוא מסתתר על עץ – זו הפעם ה-7 שחדר לארצנו

כך נראית אוזלת היד הביטחונית בגבול הרצועה. פעם אחר פעם חודרים מחבלים לארצנו, תוך שהם לא מתרגשים ולא חוששים מכוחותינו, לאור העובדה כי ברוב המקרים אף אחד לא יירה בהם ואפילו לא לעברם.

מהפרטים שהגיעו לידי חדשות 0404 עולה כי המחבל שחדר משטח הרצועה ביום שישי, סמוך ל-18:50, עשה זאת בפעם השביעית. בכל הפעמים הקודמות, הוא נחקר ולאחר מכן שוחרר. גם הפעם כוחותינו החליטו לשחררו, לאחר שהצית את החממה וגרם לנזק אדיר.

המחבל, חדר לשטח ארצנו וזוהה מייד. למרות זאת, אף אחד לא ירה לעברו. המחבל המשיך לעבר החממות, תוך שהתצפיתניות עוקבות אחריו וחברי כיתת הכוננות וכוחות נוספים מוזעקים למקום.

במהלך הסריקות, המחבל החל להצית את החממה שבה שהה. תוך שהאש אוחזת בחממה, טיפס המחבל על עץ סמוך והסתתר עליו. בסיוע גששים של הגדוד, נתפס המחבל ונעצר.

לחממות ולציוד חקלאי שעלו באש נגרם נזק כבד המוערך במאות אלפי ש״ח.

במהלך חקירתו, זיהו הכוחות כי מדובר באותו מחבל שחודר פעם אחר פעם לארצנו ומשוחרר. זו הפעם השביעית שנתפס בשטח הארץ. גם הפעם, לאחר החקירה והנזק העצום שגרם, הוחלט לשחררו.

 קצין קרבי לחדשות 0404: ״אין ספק שמדובר במחדל ובעיה ביטחונית שחוזרת על עצמה. אני לא רוצה לחשוב מה עלול היה להתחרש אם המחבל היה מצויד ברימון ומחכה למפגש עם כוחותינו בשטח״. (בתמונה: המחבל לאחר שנעצר. בסרטון: השריפה הגדולה בחממות).

0404

0404