סיכום חדשות השבת - 0404
+
סיכום חדשות השבת דוברות המשטרה

סיכום חדשות השבת

מחבל שחדר אמש מרצועת עזה והצליח להגיע עד לחממות מושב נתיב העשרה שבשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, הצית את אחת מהן ורק לאחר מכן נעצר על ידי כוחותינו. מדובר צה"ל נמסר בין היתר כי "תצפיות זיהו את החשוד סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה בטרם חצה והוסיפו לעקוב אחריו במהלך האירוע. כוחות צבאיים, אזרחיים וכיתת הכוננות כיתרו את המרחב בו זוהה החשוד ובמקביל בודדו את מרחב הישוב מהמרחב בו ניסה החשוד להסתתר. על החשוד לא נמצא נשק והוא הועבר לתחקור כוחות הביטחון. האירוע נמצא בתחקיר מבצעי וממנו יופקו וייושמו הלקחים הנדרשים. כוחות צה״ל ממשיכים כל העת לפעול להגנת יישובי העוטף". כתב חדשות 0404, רפאל חיון, מוסר כי עם כניסת השבת עצרו כוחותינו שני מחבלים נוספים שחדרו מהרצועה לשטח ארצנו. בהתפרעויות שנערכו אתמול (שישי) לאורך גדר המערכת השתתפו כ-12,000 מחבלים שהשליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה, יידו אבנים וניסו לפגוע בתשתיות הביטחוניות. לטענת הערבים, מחבל אחד שסיכן את כוחותינו במהלך התפרעויות אלה חוסל, עוד 37 נפצעו.

בלונים חשודים אליהם חובר דגל אש"ף אותרו אמש מעל בריכות הדגים בקיבוץ מעגן מיכאל שבשטח המועצה האזורית חוף הכרמל. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי בדיקה ראשונית של חבלן משטרת ישראל לא העלתה חשד להמצאות חומר בערה או פריט אחר שעלול להוות סכנה.

ישראל וקטאר הגיעו להבנות על הקמת נתיב תחבורה ימי בין קפריסין לרצועת עזה שיופעל בשליטה ביטחונית ישראלית ותחת פיקוח בינלאומי, זאת כחלק מהליך ההסדרה עם ארגון הטרור חמאס – כך דווח הבוקר בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר".

מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה, המחבל חסן נסראללה, שב בצהריים והזהיר את ישראל מפני כל תקיפה בלבנון כשאמר במהלך נאום שנשא כי "הארגון יגיב לכל תוקפנות ישראלית כלפי לבנון".

קונסול ישראל, זוהר סימון, פתח במהלך השבת בבדיקה אודות גורלם של שישה מטיילים ישראלים ששהו באזור השיטפונות בירדן. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי אחר הצהריים השלים משרד החוץ את איתורם של כל מנותקי הקשר. על פי דיווחים מקומיים, לפחות 11 בני אדם טבעו בשיטפונות שפקדו אזורים שונים של הממלכה ההאשמית.

שני גברים כבני 28 ו-50 נפצעו אמש באורח בינוני ואדם נוסף קל בתאונת דרכים בין ארבעה כלי רכב בכביש 85, סמוך לצומת מכר.

גבר ואישה כבני 35 נפגעו אמש באורח בינוני משאיפת עשן במהלך שריפה שפרצה בבניין מגורים ברחוב שדרות בן גוריון בראשון לציון. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי השריפה החלה ככל הנראה כתוצאה מהתלקחות סוללה של קורקינט חשמלי.

כביש 90 באזור נחל קידרון נסגר עם כניסת השבת בשני הכיוונים, לאחר שקרס בעקבות הצפה וזרימת מים חזקה.

ארצות הברית: לפחות תשעה הרוגים אותרו עד כה על ידי כוחות ההצלה בקליפורניה, לאחר שניסו להימלט ללא הצלחה משריפת הענק שהחלה בהרי סנטה מוניקה. זמן קצר קודם לכן העבירו הרשויות הנחיה לכ-13,000 מתושבי מליבו לפנות את העיירה לאור התקרבות הלהבות לקו הבתים הראשון. הבוקר אמר הנשיא טראמפ כי "אין שום סיבה שתצדיק התרחשות שריפות יער גדולות, קטלניות ויקרות בקליפורניה, מלבד ניהול גרוע. מיליארדים מבוזבזים מדי שנה על אירועים אלה ורבים משלמים בחייהם, הכל בגלל ניהול כושל של היערות. הגיע הזמן לתיקון או להפסקת העברת הכספים".

סוריה: לפחות 26 בני אדם נהרגו אתמול (שישי) בתקיפה שביצעה הקואליציה האמריקאית באזור העיר חג'ין הסמוכה לגבול עם עיראק – כך מסר אמש המרכז הסורי לזכויות אדם.

שר התחבורה הבריטי, ג'ו ג'ונסון, הודיע אמש על התפטרותו על רקע תכנית הברקזיט שמובילה תרזה מיי.

התחזית: מחר, יום ראשון, ייתכנו גשמים מקומיים, מלווים בסופות רעמים, בעיקר בצפון ארצנו ולאורך מישור החוף. בשני תורגש התחממות קלה ויעשה בהיר. ביום שלישי צפוי להיות מזג אוויר דומה עם סיכוי לגשם מקומי קל בעיקר באזור הצפון.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

ניתן להוריד ללא כל עלות את אפליקציית חדשות 0404 מחנויות גוגל ואפל.

את סיכום חדשות השבת ערך מקסים לנגו.

שבוע טוב ובשורות טובות,
מערכת חדשות 0404