לראשונה אחרי הפיגוע: בכירים מהאו"ם הגיעו לאזור התעשייה ברקן - 0404
+
לראשונה אחרי הפיגוע: בכירים מהאו"ם הגיעו לאזור התעשייה ברקן רועי חדי

לראשונה אחרי הפיגוע: בכירים מהאו"ם הגיעו לאזור התעשייה ברקן

סיור יוצא דופן נערך אתמול (חמישי) באיזור תעשייה ברקן. כעשרה סגני שגרירים באו"ם מכל העולם ובכירים באו"ם חלקם שגרירים באונסק"ו הגיעו אתמול כחלק מפעילות משותפת של יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון יחד עם לשכת המסחר של יו"ש וארגון בני ברית. הסיור התקיים כחלק מפרויקט ההסברה המשותף של המועצה האזורית שומרון והמשרד לנושאים אסטרטגיים.

המשלחת מהאו"ם נפגשה עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, קיבלה ממנו סקירה על המערכה הבלתי מתפשרת של השומרון כנגד ניסיונות החרם והדה לגיטימציה, ביקרה באזור התעשייה ברקן, התוודעה לסמל הדו קיום של המזרח התיכון. ביקרה במפעל טוויטו פלסט וכן במפעל אלון בו התרחש פיגוע הירי הכפול לפני חודש בדיוק.

הבכירים שמעו מסמנכ"ל מפעל אלון ערן בודנקין על פיגוע הירי מצד אחד על הרגשות הקשים ומצד שני על הרצון לשמור על הדו קיום במקום והמשך השגרה. לדבריו: "אנחנו מתגעגעים לעובדים שלנו זה מאוד קשה עבורנו".

השגרירים התרגשו, ביקשו לחזק את ידיו וציינו שזאת החוויה המשמעותית ביותר במהלך הסיור שלהם בישראל.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מסביר: "כפי שבנינו קואליציות בקונגרס ובפרלמנט האירופי, אנחנו ממשיכים לפעול ליצירת קואליציות לתמיכה ביהודה ושומרון גם באו"ם. אין לי ספק שמי שמגיע ורואה בעיניים מבין את המציאות כפי שהיא באמת. פגשנו היום בכירים באו"ם שאמרו לנו בפירוש שהם שמחים שהם הגיעו ללמוד על השומרון ולשמוע על המציאות המתקיימת יום יום בשומרון. וכי הם לא הכירו את הנושא כלל קודם לכן. אנחנו נמשיך לפעול כדי להשפיע ולהביא מובילי דעת קהל מהעולם כולו".

השר לנושאים אסטרטגיים חכ גלעד ארדן: "המאבק של פעילי הbds נגד יהודה ושומרון הם “סיפור כיסוי” ליעד האמיתי שהוא החרמת כל מדינת ישראל וחיסולה כמדינה יהודית ולכן ההתיישבות ביהודה ושומרון היא יעד מרכזי שלי בבניית מערך הגנה מפני ניסיונות החרם וחשוב לנו להציג לעולם את הדו קיום בין ישראלים לפלסטינים שקיים ביהודה ושומרון בזכות ההשקעות הכלכליות באזור שחשוב להגן עליהן".

אבי צימרמן, נשיא לשכת המסחר והתעשייה יהודה ושומרון (ע"ר): "פעם אחר פעם, מנהיגים בינלאומיים המבקרים ביהודה ושומרון מגלים שזו חבל ארץ עתיר הזדמנויות, שיתופי פעולה וחזון. האורחים המכובדים הזדהו עם תפיסת העולם הרואה ביהודה ושומרון כר נרחב לצמיחה כלכלית המטיבה עם כלל האוכלוסיות. בשלבים הבאים נעקוב ביצירת קשר עם לשכות המסחר במדינות של השגרירים במטרה להרחיב שווקים ולהעשיר את הנטוורק הבינלאומי של לשכת המסחר והתעשייה יהודה ושומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com