סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי והדלקת נרות חווייתית בערבי החנוכה - 0404
+
סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי והדלקת נרות חווייתית בערבי החנוכה ערן ודוד דל אור, מסלולים

סיורי חנוכיות מודרכים בסמטאות הרובע היהודי והדלקת נרות חווייתית בערבי החנוכה

בשעות הערב בשמונת ימי החנוכה מוארות חצרות העיר ירושלים וסמטאותיה באורן המיוחד של מאות חנוכיות. עוצמת החוויה חזקה במיוחד בסמטאות ובחצרות הציוריות ברובע היהודי בירושלים. מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציגה: סיורי חנוכיות מודרכים מרהיבים ברובע היהודי.

מדי שנה בחג חנוכה, לובשת ירושלים מראה קסום. עם רדת הערב מדליקים תושבי השכונות המוני חנוכיות, המאירות את רחובות העיר באורן המיוחד. המקומות המרשימים ביותר בהם אפשר ליהנות מהחוויה הם סמטאות הרובע היהודי. הרחובות מלאים בדרך כלל במשפחות שמדליקות נרות בפתחי הבתים והחצרות, ועל אדני החלונות. לצד המשפחות אפשר למצוא קבוצות של מסיירים, שמגיעים לטעום מהאווירה החגיגית.

התושבים נוהגים לקבל את פני המבקרים בסבר פנים יפות, ונהנים לקיים הלכה למעשה את מצוות פרסום הנס.

ערן ודוד דל אור, מסלולים

הסיור ברובע היהודי כולל: כניסה בשערי העיר העתיקה והליכה תוך כדי הדרכה והסברים אל הרובע היהודי, סיור מגוון בסמטאות הרובע היהודי וצפייה במאות חנוכיות דולקות, כניסה לקבוצת חצרות פרטיות ברובע היהודי (בתאום עם תושבים בכל חצר וחצר), מפגש עם תושבים בחצרות-על בסיס אקראי, טקס הדלקת נרות אישי לכל קבוצה באחת מן החצרות – בתאום עם תושבי החצר, סיפורי החג משולבים בסיפורי הרובע היהודי, שירה משירי החג וירידה לתצפית על הכותל המערבי.

ערן ודוד דל אור, מסלולים

סיורים מודרכים מתקיימים החל מ-02.12.2018 ועד ה-09.12.2018, בשעה 16:30 (בשישי בשעה 15:00, ובמוצאי שבת בשעה 17:00). זמן הסיום המשוער הוא בין השעות 20:00 ל-20:30.
הסיורים מותאמים לאופי הקבוצה: למשפחות עם ילדים, למבוגרים המצטרפים לקבוצה, לקבוצות מאורגנות של משפחות עם ילדים, או לקבוצות מאורגנות של מבוגרים.

פרוט העלויות השתתפות בסיורים:

מיועד למסיירים פרטיים המעוניינים להצטרף לקבוצה מתגבשת

עלות הסיור ליחיד: 100 שקלים.

בהזמנת 2 כרטיסים (הזמנה זוגית), מקבלים במתנה מנוי ל-12 חודשים במסלולים (מנוי גולש במידע המפורט של כל מסלולי הטיול באתר האינטרנט ובאפליקציה). יש להירשם לסיורים מראש בטלפונים: 054-2406657, 054-2406653

הסיורים מפורטים באתר מסלולים> להתאהב בארץ מחדש.

ערן ודוד דל אור, מסלולים

"מסלולים > להתאהב בארץ מחדש", חברת טיילות והוצאה לאור. הרעיון העומד בבסיס החברה הינו חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. "מסלולים>להתאהב בארץ מחדש" שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.