צפו - צועדים אזוקים: "דורשים אזור תעשייה פה בשומרון - לזכר זיו וקים" - 0404
+
צילום: רועי חדי

צפו – צועדים אזוקים: "דורשים אזור תעשייה פה בשומרון – לזכר זיו וקים"

מאות בני אדם יחד עם משפחות הנרצחים וראש מועצת שומרון יוסי דגן צועדים באזיקים לזכר קים לברונגר יחזקאל וזיו חג'בי, באזור תעשייה ברקן לכיוון מקום הפיגוע.

רפי אביה של קים יחזקאל הי"ד, אמר: "עונש מוות למחבלים. אנחנו מבקשים. עונש מוות זה חובה. כספים להעביר לרשות הפלסטינית זו חוצפה. המחבלים האלה רוצים שלא נהיה פה. ובתגובה לזה אני אומר לך אדון ביבי אנחנו דורשים אזור תעשייה פה בשומרון. שילמדו לקח. כל דם שלנו שיישפך אתם תשלמו באדמה".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון,מלווה את המשפחות ומשתתף במאבק ודורש, אזור תעשייה בשומרון על שם קים וזיו.

דגן: "אנחנו הגענו לכאן כדי לדרוש מהממשלה שלנו לצאת בפעולות תגמול כנגד הרשות הפלסטינית שמעודדת מממנת ושולחת את המחבלים האלה. שיראה העולם מול איזה ברברים נאלחים אנחנו עומדים באנו לכאן כדי לומר אמירה ברורה המחבלים ומי ששלחו אותו הם בני מוות.

הגענו יחד עם המשפחות להגיד אמירה ברורה לכל העולם. וגם לממשלה הפיגועים האלו לא מגיעים בחלל ריק. הפיגועים האלו קורים כדי לסלק אותנו מכאן ואני מצטרף לאמירה הברורה של האבא האמיץ הציוני הם באו לרצוח יהודים ולחלק סוכריות אחרי הרצח כי הם היו בטוחים שאנחנו נברח מכאן. אנחנו לא נברח מכאן על כל יהודי שנרצח צריכים להבנות 1000 בתים.

אחרי הפיגוע הזה באזור תעשייה ברקן צריכה הייתה הממשלה באופן מיידי להודיע באופן על הקמת אזור תעשייה חדש בשומרון על שמם ולהנצחתם. אני קורא לראש הממשלה לעשות את המעשה הציוני הנכון. ולהודיע על הקמת אזור תעשייה לזכר זיו וקים. ואנחנו לא נרפה מכך. עד שנקבל את התשובה ההולמת לכך".