כולנו ביתא ישראל - אירוע עירוני לציון חג הסיגד התקיים אמש בחולון - 0404
+
כולנו ביתא ישראל – אירוע עירוני לציון חג הסיגד התקיים אמש בחולון טל קירשנבאום

כולנו ביתא ישראל – אירוע עירוני לציון חג הסיגד התקיים אמש בחולון

חג הסיגד, חגם של יהודי אתיופיה, צוין אמש במרכז שטיינברג בחולון באירוע עירוני חגיגי בהפקת בית העולה. החג הדתי והחברתי מסמל את יום קבלת התורה בהר סיני, המשך מעשיהם של עזרא ונחמיה בבבל, תפילת חרטה למחילה וחזרת העם היהודי לארץ המובטחת ולירושלים. באירוע השתתפו ממלא מקום ראש העיר, זוהר נוימרק, בכירים, נכבדי הקהילה האתיופית בחולון וקהל רב שנהנה מדוכנים ססגוניים שאורגנו בידי מחלקת הנוער במינהל החינוך וכן ממאכלי העדה הטעימים. בנוסף, כללה התכנית את הופעתה של הזמרת איילה אינגדשט ואת הצגת התיאטרון "חצויה".  

טל קירשנבאום

מ"מ ראש העיר, זוהר נוימרק: "חג הסיגד הוא חג שכולו תפילה ואהבה. ידוע לכולנו כי עַָבַר של עם קשור באופן הדוק עם ההווה שלו וגם עם העתיד שלו, לכן עיריית חולון משקיעה מאמצים רבים על מנת לשמר את המנהגים האהובים ואת המסורת של יהדות אתיופיה, שאחד מהם הוא חג הסיגד, למען העולים ולמען הדורות הבאים".  

בחולון מתגוררים כיום כ-2,100 עולים מהעדה האתיופית והעירייה מעמידה לרשותם מגוון שירותים על מנת להקל על חבלי הקליטה שלהם ועל השתלבותם בעיר ובארץ. בין היתר, מוצעים חוגים מוזלים לילדים בתחומים מגוונים (תכנית "מפתחות") ושיעורי תגבור לתלמידים (תכנית "ספייס").

בנוסף, מוצעים גם קורסי מחשבים למבוגרים, שיעורי שחייה לילדים, סיורים להכרת הארץ ועוד וגם מחר (חמישי) ייצאו אוטובוסים מחולון לירושלים לעלייה לרגל המסורתית. בנוסף, מעניקה העירייה מלגות ייעודיות לסטודנטים אתיופיים.

כמו כן, תחל העירייה בקרוב בבניית מרכז להתכנסויות לבני הקהילה האתיופית, שיוקם ברחוב פרופסור שור. המרכז יוקם לאחר מאמצים רבים שנעשו ועתיד להוות בית חם עבור ציבור זה.  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com