החורף הגיע: טיפים שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל הסביבה בנהיגה - 0404
+
החורף הגיע: טיפים שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל הסביבה בנהיגה דוברות המשטרה

החורף הגיע: טיפים שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל הסביבה בנהיגה

החורף הגיע לארצנו. אמש (ראשון) החלה מערכת חורפית המלווה בכמויות של גשמים ורוחות. במשטרה מציינים כי לאור אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה מההצפות עקב ירידת הגשמים. 

המשטרה קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

מספר עצות לנהיגה בטוחה:

בטרם הכניסה לרכב: ✔ חובה לבדוק כי צמיגי הרכב תקינים ובלחץ האוויר הנדרש. ✔ יש לבדוק כי המגבים תקינים ואינם יבשים ופגומים מימי הקיץ. ✔ לדאוג לנקות את שמשות הרכב על מנת לספק תנאי ראות טובים. ✔ לנקות את פנסי הרכב – על מנת לראות ולהראות בהתאם.

בעת הכניסה לרכב: ✔ לאחוז את ההגה בשתי ידיים מאחר וכניסה עם הרכב לשלולית, בורות ובאמפרים המוסתרים ע"י הצטברות מים על הכביש, עלולה לגרום לסטייה פתאומית של הרכב.

בעת נהיגה ברכב: ✔ להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך ובכלל זה בעת כניסה לעקומות ובעת ביצוע פניות. ✔ יש להדליק אורות דרך. ✔ שמירת מרחק גדול מהרכב לפנים בעקבות הגדלת מרחק הבלימה כתוצאה מכביש רטוב. ✔ להתרכז בנהיגה ולהימנע מהיסח דעת בדגש על שימוש בטלפון הנייד. ✔ שימו לב להולכי רגל – בעת גשם קשה יותר להבחין בהולכי רגל ולבלום בזמן במקרה הצורך, יש להאט הנסיעה באזור מגורים ולתת זכות קדימה להולכי רגל.

שמירה על כללי הבטיחות ונהיגה נכונה יכולים להציל חיים, אנא סעו בזהירות!