נתניהו: "זהו יום היסטורי. מודה לטראמפ על החלטה אמיצה" - 0404
+
נתניהו: "זהו יום היסטורי. מודה לטראמפ על החלטה אמיצה" שלמה מור, 0404

נתניהו: "זהו יום היסטורי. מודה לטראמפ על החלטה אמיצה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד כי מדובר ביום היסטורי וכי הסנקציות יחנקו את משטר הטרור באירן.

״זאת הישיבה הראשונה שאנחנו מקיימים מאז הבחירות לרשויות המקומיות. הליכוד הגדיל את כוחו ברשימות המקומיות בכ-30%, זה הישג גדול מאוד!

אני מברך את כל ראשי הרשויות וכל ראשי היישובים שלנו, עשיתם עבודה מלאה. בחודשים האחרונים חרשתי את הארץ יחד עם רבים שיושבים כאן, ראיתי את התמיכה האדירה בי, בליכוד, במועמדים שלנו, אני גם מודה לכם על התמיכה האדירה בי וברעייתי – תודה לכם. זה מחמם את הלב ונותן לנו תוספת כוח להמשיך ולהוביל יחד את מדינת ישראל עוד שנים רבות.

אני מברך שוב את חברינו ג׳קי לוי ואת אסנת מרק, ברוכה הבאה לכנסת.

היום הזה הוא יום היסטורי, זה היום שבו ארה״ב בהנהגת הנשיא טראמפ הטילה סנקציות קשות ביותר על איראן. הסנקציות הקשות ביותר שהוטלו על איראן מאז שהתחיל המאמץ לעצור את התוקפנות שלה. אנחנו רואים את ההשפעה של הסנקציות האלה בשטח כבר עכשיו. אנחנו רואים את זה בצמצום תקציבים לגורמי התוקפנות שאיראן מקיימת בתוך שטחה ומעבר לשטחה. הגל השני של הסנקציות, בייחוד הסנקציות שהוטלו על ה״סוויפט״, מערכת הסליקה הבנקאית בה משתמש המשטר האיראני, התוספת הזו תטיל מחנק גדול מאוד על משטר הטרור של איראן.

אני האמנתי שהסנקציות חייבות לכלול את האלמנט הזה של סליקת האשראי. העלתי זאת מספר פעמים, גם בפגישתי האחרונה עם שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ׳ין, ואני שמח על כך שארה״ב אכן החליטה לכלול בסנקציות הקשות גם את המרכיב הזה, מרכיב האשראי.

איראן היא האיום הגדול ביותר על ישראל, על המזרח התיכון ועל שלום העולם. אתם יודעים שבמשך שנים ארוכות אני הקדשתי את זמני ומרצי למלחמה באיום האיראני. בעניין הזה הלכתי כמעט נגד כל העולם. היום אנחנו רואים את תוצאות המאבק הממושך והרצוף הזה. אני מבקש להודות שוב לנשיא ארה״ב דונלד טראמפ על החלטה אמיצה, נחושה וחשובה. אני חושב שהדבר הזה תורם ליציבות, לביטחון ולשלום. זה נכון שיכולות להיות עוד מהמורות בשטח, אבל צריך לבוא לזה מתוך עמדה מאוד תקיפה ואיתנה, גם מוסרית, גם כלכלית וגם ביטחונית.

זה יום גדול מאוד למדינת ישראל. זה יום גדול לעם ישראל. זה יום גדול לעתיד ישראל״.