המפכ״ל בהודעה לשוטרים: ״לא נסכים לקחת חלק במסע הכפשות - אסייע בידיו של צ׳יקו אדרי״ - 0404
+
המפכ״ל בהודעה לשוטרים: ״לא נסכים לקחת חלק במסע הכפשות – אסייע בידיו של צ׳יקו אדרי״ גיא ורון

המפכ״ל בהודעה לשוטרים: ״לא נסכים לקחת חלק במסע הכפשות – אסייע בידיו של צ׳יקו אדרי״

המפכ״ל רוני אלשיך בהודעה לשוטרים הבוקר (שני), כתב כי הוא לא ייקח חלק במסע הכפשות נגדו. לדבריו, יסייע ככל שיידרש למפכ״ל הנכנס, צ'יקו אדרי, על מנת לאפשר לו כניסה חלקה לטובת אזרחי מדינת ישראל, שוטרי וקציני הארגון.

אלשיך בהודעתו:

"שוטרים ושוטרות יקרים, בעקבות פרסומים מסולפים מהתקופה האחרונה, ובמיוחד מסוף השבוע האחרון, אודות מסמך שנשלח ע״י המפכ"ל ובו מידע מכפיש על המועמדים לתפקיד המפכ״ל, מצאתי לנכון להעמיד את הדברים על דיוקם:

בהתאם לחוק ההתאמה התעסוקתית, משטרת ישראל מחוייבת לדווח באופן שוטף, אודות ממצאי הבדיקות לשר לבט"פ. הדיווח נעשה תוך שמירה על דיסקרטיות מירבית במעטפה הנמסרת ישירות לשר.
בנוסף, על פי נהלים של המשרד לבט"פ מדווחים ממצאי משמעת, מינויי קבו"ד וממצאיו ועוד, לשר לבט"פ, בדגש על בכירי הארגון.
לקראת מינוי מפכ"ל חדש (עוד טרם פורסמו שמות המועמדים) ובשל חובת הדיווח של משטרת ישראל לועדת גולדברג, התקיימה התייעצות בין היועץ המשפטי לממשלה לבין מפכ"ל המשטרה על הדרך הנכונה לממש את חובת הדיווח.
בהתייעצות זו סוכם כי הדיווחים יועברו על ידי יועמ"ש משטרת ישראל, תנ״צ אילת אלישר, לעו"ד דינה זילבר שמונתה על ידי היועמ"ש לממשלה כנציגתו.

משנקבע על ידי וועדת גולדברג כי יוצג לה מועמד אחד בלבד, עמדת המפכ"ל היתה להעביר מידע אך ורק על המועמד שיוצג! וזאת על מנת לשמור על פרטיותם של שני המועמדים האחרים וכדי לצמצם למינימום ההכרחי העברת מידע שלא יעשה בו שימוש משהובהר לפני מספר ימים כי הבקשה היא להעביר מידע על 3 המועמדים לבדיקה מקדימה של היועמ"ש עבור השר לבט"פ, הועבר כלל המידע, תוך השלמות שבוצעו על ידי היועמ"ש של המשטרה לבקשת משרד היועמ״ש לממשלה.

למותר לציין כי המידע מועבר כמות שהוא ללא פרשנות או שיקול דעת!! שיקול הדעת נשאר בידי היועץ, השר וועדת גולדברג. אין זה מתפקידה של משטרת ישראל להחליט מי ראוי להיות מפכ"ל!

כך בדיוק נעשה על ידי היועץ המשפטי של שב"כ בזמנו, שהעביר כל מידע רלוונטי לגביי באופן אישי כאשר עלה שמי כמועמד למפכ"ל וכך ראוי שייעשה. יש לי אמון מלא בתהליך שקיימה יועמ"ש משטרת ישראל, ברגישות שלו ובדיוק בדיווחים.

לצערי גורמים בתקשורת בחרו להציג את הדברים בצורה מעוותת, רחוקה מקשר אמיתי למסמך ולייחס מניעים זרים להעברת החומרים האמורים. הגם שהורגלנו, שגם כאשר אנו פועלים על פי החוק וביושרה מלאה, הדברים מוצגים באופן הפוך לאמת, לאור הרגישות והעיסוק הפעם באנשינו אנו, מבשרו של הארגון- החלטתי לפרסם הבהרה מפורטת זו.

אחיי ואחיותיי השוטרים, כמי שנושאים מדי יום בעול השירות לאזרח, המאבק בפשיעה ובתאונות הדרכים ובשמירת הביטחון של אזרחי ישראל- גם ניסיון הכפשה זה, לא ירפה את ידינו בשליחותנו, לא יסיט אותנו מדרכנו.

מיותר לומר כי – לא נסכים לקחת חלק במסע הכפשות זה או אחר, לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה או לפגוע בראשיה ולא ניקח חלק בשיח לא מכובד ולא ראוי מעין זה.

אני מברך על ההחלטה של השר לבט״פ למנות את ניצב בדימוס משה (צ׳יקו) אדרי לתפקיד המפכ״ל הבא של משטרת ישראל ומתכוון לסייע בידיו של המפכ״ל הנכנס ככל שיידרש על מנת לאפשר לו כניסה חלקה לטובת אזרחי מדינת ישראל, שוטרי וקציני הארגון.

בהערכה רבה על פועלכם המסור למען אזרחי ישראל בכל ימות השנה, רוני אלשיך, רנ״צ – המפקח הכללי".