"אין לי פה סנטימנטים": נפתח משפטו של פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי - 0404
+
"אין לי פה סנטימנטים": נפתח משפטו של פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי עד כאן

"אין לי פה סנטימנטים": נפתח משפטו של פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי

בשעה זו נפתח משפטו של עזרא נאווי, המואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות ערבים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות.

כתב האישום שהגישה נגדו פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר מייחס לנאווי עבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה ורצועת עזה (הגבלת פעילות), האוסרת על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והביטחון של הרשות. כתב האישום הוגש על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, אותה סיפק ארגון 'עד כאן' לרכזי המודיעין במשטרה, כבר לפני שלוש שנים.

מדובר בחומרים שנאספו במסגרת תחקיר שערך הארגון בקרב ארגונו של נאווי אשר במהלכו נחשפה פעילותו של נאווי בדבר הסגרת ערבים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל.

לפי ארגון 'עד כאן', הראיות מבססות חשד לעבירות בטחון חמורות, בין היתר של קשירת קשר לחטיפה ופגיעה באזרח ישראלי. בארגון מוסיפים כי "נאספו ראיות רבות המגבשות עבירות אלימות ועבירות ביטחוניות הקשורות בעצם פעילותם הקבועה של החשודים באזור שטחי יו"ש, החל מהפרות סדר כנגד כוחות צה"ל והמשך בעבירות ביטחוניות..".

בחומרים שהועברו למשטרה תועד נאווי מודה בפני עוזרו א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, ערבי תושב דרום הר חברון. נאווי מספר כי מסר את המידע לביטחון המסכל, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. " קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים".

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הערבים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ. נאווי תועד אומר כי "..(הרשות) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה.."

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן' מסר לקראת פתיחת המשפט: "לפני כשלוש שנים הגשנו למשטרת ישראל תיק ראיות מקיף ויסודי המראה כיצד פעילי 'זכויות אדם' בראשות עזרא נאווי מ'תעאיוש' , גיא בוטביה מ'רבנים לזכויות אדם' ונאסר נאווג'ה מ'בצלם' הסגירו פלסטינים לביטחון המסכל בידיעה שהם יעברו עינויים ואח"כ יירצחו, רק מכיוון שאותם פלסטינים שקלו למכור קרקעות ליהודים.

כבר לאחר חודשיים המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות המדינה, ואנו שמחים להיווכח שסופסוף מתחיל המשפט נגד נאווי וכבר מחר יתקיים הדיון הראשון בנושא. תופעה הזויה זו של שיתופי פעולה בין ארגונים אנרכסיטים אנטי ישראלים ובין מנגנוני הביטחון, מביאה רק מוות ועינויים לאזור ובוודאי שלא זכויות אדם. אנו שמחים שמשפטו של נאווי נפתח, ומקווים שהצדק יצא לאור במהרה. אנו בארגון עד כאן נמשיך לתעד ולחשוף את פעולותיהם האמיתיות של אותם הארגונים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com