בני זוג החליטו להתגרש לאחר שהאב דרש לחסן הילדים והאם התנגדה - 0404
+
בני זוג החליטו להתגרש לאחר שהאב דרש לחסן הילדים והאם התנגדה יונתן סינדל, פלאש 90

בני זוג החליטו להתגרש לאחר שהאב דרש לחסן הילדים והאם התנגדה

וויכוח סתמי בין בני זוג גלש לפסים אידיאולוגים בלתי מובנים. הכל החל לאחר שהבעל דרש שילדיו יקבלו את כל החיסונים, האישה התנגדה בטענה שהחיסונים הם בעיה שגורמת למחלות.

הבעל טען, כי כל ילד חייב לקבל את החיסונים המתאימים. האישה, מצוידת במאמרים רפואיים אותם ליקטה באמצעות העיתונות וחיפוש בגוגל, סירבה לדרישתו בתוקף.

מדובר בבני זוג אמידים ומשכילים במיוחד. הבעל באמצע שנות הארבעים לחייו, מהנדס בכיר באחת מחברות ההייטק הגדולות בעולם. האישה מחנכת ומורה בתיכון. לזוג שני ילדים קטנים מאוד.

הוויכוח על החיסונים החל לפני כשנה וגלש מהר מאד לפסים אישיים, מה שמנע מהילדים לקבל את החיסונים. הבעל לא ויתר ופנה לעורכת הדין שרין סולן, כדי שזו תפנה לבית המשפט ותבקש מינוי מומחה רפואי שיאשר את טענותיו, כי הילדים חייבים לקבל חיסונים. האישה שגילתה כי בעלה מבקש צו ומינוי מומחה החליטה לעזוב את הבית.

בני הזוג לא מתלוננים האחד כנגד השניה על בגידות או בעיות אחרות בחיי הנישואין. כמה ימים אחרי שעזבה את הבית הניחה האישה את רשימת הציוד שהיא לוקחת איתה.

בין היתר הופיעה ברשימה חלוקה שווה של העציצים והמגבות. עוד נכללו ברשימה פריטים כמו מברשת האסלה, מחצית מהכוסות, הסכינים והמזלגות.

עו"ד סולן הדגישה, בפניה לבית הדין, כי הבעל רוצה שלום בית והוא דורש מאשתו לחזור לביתם. "אני חושב שהמחלוקת היא פתירה ואסור שהוויכוח הזה יפגע בבריאות הילדים", טען בפנייתו.

בית הדין הרבני יצטרך לקבל החלטה לגבי בקשת הבעל לכפות על האישה לחסן את ילדיהם של השניים, או לחלופין לתת אישור לחלוקת הציוד בבית וחלוקת הרכוש בעקבות תביעת הגירושין של האישה. ייתכן כי בית הדין יציע לבני הזוג שלום בית כהליך ניסיוני. (בתמונה: בית הדין הרבני בתל אביב, ארכיון).