40,000 יהודים מהארץ והעולם הגיעו לחברון לרגל שבת פרשת "חיי שרה" (צפו) - 0404
+
צילום: דובר צה"ל

40,000 יהודים מהארץ והעולם הגיעו לחברון לרגל שבת פרשת "חיי שרה" (צפו)

״שבת חברון״ נערכה במהלך סוף שבוע בעיר חברון שבחטיבה המרחבית ״יהודה״, לרגל שבת פרשת ״חיי שרה״.

במסגרת ההיערכות, נפתחה המערה במלואה לעשרות אלפי היהודים שהגיעו להתפלל והתאפשרה כניסה של מתפללים יהודים לכל חלקי המערה לרגל התפילות. כמו כן, התקיים סיור בקסבה בחברון ובקבר עתניאל בן קנז. במרחב העיר קריית ארבע ובעיר חברון התארחו כ-40,000 מבקרים מכל רחבי הארץ ומהעולם.

בשבועות האחרונים נערכו כוחותינו, המנהל האזרחי ומשטרת ישראל מבעוד מועד לאבטחת האירועים על מנת לאפשר לקיימם בביטחון. ההיערכות הביטחונית הגיעה לשיאה בתרגיל חטיבתי רב ארגוני שנערך ביום שישי בשעות בבוקר במרחב מערת המכפלה והישוב היהודי בחברון.

דברי קצין הגמ״ר ״יהודה״, רב-סרן איתן דנא: "שבת חיי שרה היא שבת משמעותית מאוד, בה עשרות אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ מגיעים לישוב היהודי בחברון ולמערת המכפלה כדי לקרוא במיוחד כאן את פרשת השבוע המציינת את חיי שרה וקניין המערה. לוחמי צה״ל פועלים במרחב לסיכול הטרור על מנת לקיים את החגיגות בביטחון, בשיתוף הישוב היהודי בחברון וכלל ארגוני הביטחון ערוכים לקלוט את עשרות אלפי המתפללים. אנו מברכים על אירועים כאלה בהם ההתיישבות ובית ישראל מגיעים להתארח במרחב החטיבה. נמשיך לעשות את כלל המאמצים הדרושים להבטחת השקט והביטחון".

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com