ארגון יהודי אירופה: "אנו עדים להתגברות האנטישמיות, כזו שדומה לתקופת השלטון הנאצי" - 0404
+
ארגון יהודי אירופה: "אנו עדים להתגברות האנטישמיות, כזו שדומה לתקופת השלטון הנאצי" הדמוקרטיה ההשתתפותית

ארגון יהודי אירופה: "אנו עדים להתגברות האנטישמיות, כזו שדומה לתקופת השלטון הנאצי"

סערה חדשה פוקדת את קהילת יהודי אירופה בכלל ויהודי צרפת בפרט, הפעם נוכח הפצתו של איור אנטישמי כפרסום לקראת הפגנות מחאה על עליית מחירי הדלק.

באיור ניתן לזהות אף ארוך ויד של יהודי בשם רוטשילד המשחק בבובה של הנשיא מקרון שמשמש כמתדלק, כאשר ידית התדלוק מכוונת כמעין אקדח לעבר אזרח צרפתי.

בטקסט הנלווה נכתב כי "ההפגנות נגד הסחיטה הכלכלית היהודית-בולשביקית של מחירי הדלק תערכנה בתאריך 17/11/2018".

ארגון יהודי אירופה מיהר לגנות בחריפות את הפרסום האנטישמי ומסר כי "השנאה כלפי היהודים אינה יודעת גבול! את האיור ניתן לראות ברשתות החברתיות ובמקומות נוספים. הימין הקיצוני, השמאל הקיצוני, האסלאם ואחרים, כולם מאחדים כוחות באותו הכיוון – נגד יהודים. כאילו שהיהודים אחראיים לכל ביש המזל בעולם, כולל לעליית מחירי הדלק".

עוד נמסר מהארגון כי "למרות שנאמר שההיסטוריה לעולם לא חוזרת על עצמה בדיוק באותה הדרך, הרי ברור שאנו עדים להתגברות האנטישמיות – כזו שדומה באופן מוזר לתקופת השלטון הנאצי. עלינו להתעורר דחוף!".

כתב חדשות 0404 בצרפת, ידידיה כהן, מציין כי לאחרונה הופיעו ברחבי רשת האינטרנט פרסומים שונים בנוגע להפגנות שאמורות להתקיים בתאריך ה-17 בנובמבר ברחבי צרפת במטרה להוציא כמה שיותר אזרחים לרחובות וליצור "מכפיל לחץ" על הנשיא עמנואל מקרון בכדי שיפעל לפתרון משבר מחירי הדלק. הגורמים שעומדים מאחורי הפרסומים דאגו עד כה להישאר אנונימיים, תוך מתן דגש בפני הקוראים שכל הפגנה מחייבת קבלת אישור מהמשטרה הצרפתית.