פרסום ראשון: מגעים בין משה ליאון לחביליו בירושלים, אגודת ישראל וקינג רחוקים מליאון - 0404
+
פרסום ראשון: מגעים בין משה ליאון לחביליו בירושלים, אגודת ישראל וקינג רחוקים מליאון 0404

פרסום ראשון: מגעים בין משה ליאון לחביליו בירושלים, אגודת ישראל וקינג רחוקים מליאון

המועמד לראשות העיר ירושלים, משה ליאון, קיים שיחות עם יוסי חביליו, שתמך בסיבוב הראשון בעופר ברקוביץ׳. לחדשות 0404 נודע כי ליאון מעוניין להעניק לחביליו את תפקיד סגן ראש העיר, בתמורה לתמיכתו בו. השניים ממשיכים לשוחח בעניין.

עוד נודע לחדשות 0404 כי קיימות מחלוקות בין גורמים חרדים וכן אריה קינג לבין משה ליאון לקראת הסיבוב השני ונכון לעכשיו, גם תמיכה מלאה מהחרדים אינה מובטחת לליאון.

ליאון, קיים כמה פגישות עם גורמים חרדים והצדדים לא הגיעו להבנות על שיתוף פעולה. ״הוא מקשיח עמדות וחושב שכולם בכיס שלו. הוא טועה בגדול. נעשה מה שטוב לציבור הבוחרים שלנו ולא מה שטוב לליאון״, אמר גורם חרדי לחדשות 0404.

עוד נודע לחדשות 0404 כי קיימת מחלוקת גם בין אריה קינג (2 מנדטים) למשה ליאון ובשלב הזה הצדדים רחוקים מאוד מסיכום לאחר שכבר שוחחו ונפגשו. אריה קינג סירב להגיב לדברים, אך לחדשות 0404 נודע כי ״אגודת ישראל״ תפעל על פי החלטתו של אריה קינג ועל כן, גם תמיכתה בליאון אינה מובטחת.

0404

על פי ההסכם שנחתם בין ״אגודת ישראל״ לאריה קינג והעתק ממנו הגיע לידי חדשות 0404, נקבע כי ״אגודת ישראל״ לא תצטרף לקואליציה הבאה ללא שקינג יקבל תפקיד של סגן ראש עיר בשכר, מ״מ יו״ר ועדת תכנון ובניה, יו״ר וועדת כספים ומחזיק תיק קידום נוער חרדי.

גורמים ב״אגודת ישראל״ אישרו לחדשות 0404 כי ייפעלו על פי ההסכם עם אריה קינג ובשלב זה ״אגודת ישראל״ לא תתמוך בליאון.

כפי שפורסם מוקדם יותר, מפלגת ״הבית היהודי״ קרובה לחתימה על הסכם עם עופר ברקוביץ׳ והודעה רשמית וקריאה לבוחריה לבחור בו – מה שצפוי לסייע לו מאוד במאבק בסיבוב השני.

הדר פרוש, פלאש 90