נתניהו בבולגריה: "איסלאם קיצוני תוקף את כולנו - אנו חזקים יותר כאשר אנו משתפים פעולה" - 0404
+
נתניהו בבולגריה: "איסלאם קיצוני תוקף את כולנו – אנו חזקים יותר כאשר אנו משתפים פעולה" מרק ישראל סלם, פלאש 90

נתניהו בבולגריה: "איסלאם קיצוני תוקף את כולנו – אנו חזקים יותר כאשר אנו משתפים פעולה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב בוורנה, בולגריה. תחילה נפגשו המנהיגים בארבע עיניים ולאחריה פגישה מורחבת עם הפמליות.

נתניהו: "אנו חלק מאותה תרבות שמוקירה חירות, שלום וקידמה. היום התרבות הזאת תחת מתקפה, במיוחד בידי כוחות האיסלאם הקיצוני.

איסלאם קיצוני תוקף את כולנו. הוא תוקף ערבים, אירופאיים, ישראלים. הוא תוקף את כולם. הכוח המרכזי של האיסלאם הקיצוני הוא המשטר האיראני. הוא טורף אומה אחר אומה בסוריה, בלבנון, בעיראק ובמקומות אחרים. הוא הורג אזרחים ברחבי העולם.

חשפנו לאחרונה מספר נסיונות איראניים לבצע התקפות טרור על אדמת אירופה ואנו עומדים יחד במאבק נגד טרור ונגד האיסלאם הקיצוני. זו אינה רק מלחמה על עתיד מדינותינו, אלא על עתיד הערכים המשותפים שלנו והתרבות המשותפת שלנו. אנו חזקים יותר כאשר אנו משתפים פעולה. אנו חזקים יותר ביחד.

יש בינינו שיתוף פעולה מצוין בתחום הביטחון. אנו דנים בדרכים לקדם אותו. כולל במספר פעילויות צבאיות ואפילו מאמצי ייצור צבאיים של מערכות נשק ורעיונות נוספים שבהם אנו דנים יחד. ביקור זה מאפשר לנו גם להמשיך לקדם את שיתוף הפעולה בינינו במסחר, בסייבר, בבריאות, במדע, ובתחומים רבים נוספים.

אני מאמין שנוכל לעשות הרבה ביחד. ישראל היא כוח מוביל בטכנולוגיה בעולם. אנו מובילים בהגנה בסייבר, תחבורה חכמה, בריאות דיגיטלית, כמעט בכל תחום. כל תחום עובר כיום מהפך בעקבות הטכנולוגיה".