בשבוע הבא: הממונה על רשות שוק ההון יגיע לוועדת החקירה להסדרי אשראי - 0404
+
בשבוע הבא: הממונה על רשות שוק ההון יגיע לוועדת החקירה להסדרי אשראי דוברות המשטרה

בשבוע הבא: הממונה על רשות שוק ההון יגיע לוועדת החקירה להסדרי אשראי

בשבוע הבא: הממונה על רשות שוק ההון יגיע לוועדת החקירה להסדרי אשראי וועדת הכלכלה תציין את יום הבטיחות במעקב אחר יישום דוח השימוע הציבורי שפרסמה וביישום התכנית למניעת שימוש בסלולרי בנהיגה

בנוסף לכך תמשיך ועדת הכלכלה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק למניעת הכלבת שזכתה לכינוי "חוק קאיה", תכין לקריאה ראשונה הצעה שתאפשר דחיית תשלומי משכנתה במקרה של פטירה ותעסוק בנושאים נוספים

בשעה 10:30 – ועדת החקירה הפרלמנטרית להתנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים תתכנס לישיבה שתעסוק בבחינת התנהלות רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון – בישיבה ישתתף הממונה על הרשות, ד"ר משה ברקת. הישיבה תתקיים באולם ירושלים ותשודר בערוץ כנסת ובפורטל הוועדה באינטרנט https://bit.ly/2mIU2Fu.

יום שני, כ"ז בחשוון תשע"ט, 5 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק האזורים הימיים, שמטרתה להגדיר את האזורים הימיים שבקרבת חופי מדינת ישראל הכוללים את מימי החופים, המים הפנימיים, האזור הסמוך והאזור הכלכלי הבלעדי ותחולת הדין הישראלי באזורים אלה. ההצעה גם נועדה לעגן את הזכויות והסמכויות של המדינה באזורים אלה. בישיבה הקודמת שקיימה הוועדה בהצעה הזהיר שר האנרגיה לשעבר משה שחל מאישור הצעת החוק וטעו כי ישראל תאבד נכסים כלכליים. יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל, דרש מנציגי הממשלה התייחסות רצינית לדברים.

בשעה 11:30 –הוועדה תדון בבקשת בנק ישראל לתקן את צו נתוני אשראי העוסק ביישום חוק נתוני אשראי וקובע את סכומי האגרות שיגבו מבעלי רישיון שירות נתוני אשראי, לשכות האשראי ולשכות מידע על עוסקים.

בשעה 13:00 – הוועדה תכין לקריאה ראשונה את ההצעה של ח"כ יעקב אשר, וחברי כנסת נוספים, לתקן את חוק הבנקאות על מנת לאפשר דחיית תקופת פירעון משכנתה בשל פטירה. לפי ההצעה, יורשיו של לקוח שלקח משכנתה ונפטר יוכל לקבל דחיית תשלומים של עד 12 חודשים ללא ריבית פיגורים, על מנת שבזמן הזה יוכלו להוציא את כל האישורים הנדרשים ולהסיר את הליך תביעת ביטוח החיים לצורך תשלום המשכנתה.

יום שלישי, כ"ח בחשוון תשע"ט, 6 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תציין את יום הבטיחות בדרכים בישיבה מיוחדת בה תבחן את יישום החלטות דוח השימוע הציבורי למניעת הקטל בדרכים, שהוביל היו"ר ח"כ איתן כבל. מאז סיימה הוועדה את השימוע, לפני למעלה משנתיים, היא מקיימת מעקב רצוף אחר הטיפול של הממשלה בקטל בדרכים, הן בוועדה והן בוועדת המשנה לבטיחות בדרכים בראשות ח"כ יעקב אשר. את דוח השימוע המלא של הוועדה אפשר למצוא בקישור: https://bit.ly/2Az6f7E

בשעה 11:00 – בהמשך למאבק הרצוף שמוביל יו"ר הוועדה ח"כ כבל בקטל בדרים תתכנס הוועדה לדיון מיוחד במסגרת ציון יום הבטיחות בדרכים, ובו תעסוק בתוכנית למניעת השימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה. הישיבה מצטרפת לשימוע הציבורי שקיימה הוועדה למניעת הקטל בדרכים ולישיבות הרבות שמקיימת הוועדה בכל נושא שיכול להגביר בטיחות ולהציל חיי אדם.

יום רביעי, כ"ט בחשוון תשע"ט, 7 בנובמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית למניעת מחלת הכלבת, שזכתה גם לשם "הצעת חוק קאיה", על שם הכלבה של משפחת ראש הממשלה נתניהו. ההצעה נועדה לאפשר הסגר בית לכלבים שנשכו בני אדם, בניגוד למצב כיום המחייב להעבירם להסגר במכלאות. הוועדה אף תדון בהכנה לקריאה ראשונה של הצעת חוק דומה שהגישה ח"כ שרן השכל.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com