ילדות בנות חמש הובלו לבית החולים לאחר שטעמו פירות מצמח רעיל בחצר הגן - 0404
+
ילדות בנות חמש הובלו לבית החולים לאחר שטעמו פירות מצמח רעיל בחצר הגן עוזרת הגננת

ילדות בנות חמש הובלו לבית החולים לאחר שטעמו פירות מצמח רעיל בחצר הגן

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הובאו ע"י ההורים והגננת, 5 ילדות בנות חמש, מגן ילדים בגליל העליון, לאחר שטעמו פירות קטנים, כתומים, מצמח בחצר הגן.

הסייעת העירנית, שהשגיחה כי הילדות אוכלות משהו, בדקה מה נאכל, מיד צילמה את הצמח, ושלחה הצילום לבעלה האגרונום, שזיהה את הצמח כ-"סולונום שעיר", צמח בר רעיל מאוד.

"למרות שהילדות נראו ותפקדו כשורה, ללא תסמינים מיוחדים, החלטתי בעצה עם ההורים, להביא אותן לחדר המיון במרכז הרפואי זיו לבדיקה", סיפרה הגננת.

חמש הילדות מטופלות כעת במיון ילדים, במצב קל, עם מעט סממנים של אדמומיות, מלוות בגננת ובהוריהן.

ד"ר מירב אלוביץ – רופאת ילדים במיון ילדים במרכז הרפואי זיו שטיפלה בילדות אמרה: "בהתייעצות עם מרכז הרעלים הארצי, התברר כי מדובר בחומר אנטיכולינרגי העלול לגרום לעלייה בדופק והפרעות נוירולוגיות.

מאחר והילדות המתוקות, אכלו רק כמות מזערית, הסימנים היחידים הם אדמומיות בפנים. מעבר לכך נמצאו בהן מדדים גופיים תקינים. למרות זאת אנו משאירים את הילדות איתנו, בחדר מיון ילדים, לכמה שעות השגחה והמשך מעקב".

סולונום שעיר, צמח בר, ידוע בשמו העממי 'ענביי שועל' ממשפחת הסולניים, נחשב לרעיל. חומרי הרעל נמצאים בכל חלקי הצמח ובעיקר בפרי לא בשל, בו גם חומר ציאניד. הצמח אסור ומסוכן לאכילה לבני אדם ואף עלול לגרום למוות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com