המדריך לניקוי ספות בד: הסרת כתמים - 0404
+
המדריך לניקוי ספות בד: הסרת כתמים Pixabay

המדריך לניקוי ספות בד: הסרת כתמים

הרבה אנשים מוצאים את עצמם מיואשים אחרי ניסיון להסיר כתמים מספה, כשהם מגלים שלמעשה רק מרחו את הכתם על שטח יותר גדול או שיצרו נזק לספה. ניקוי ספות דורש ניסיון וידע, ואנחנו שמחים לחלוק את הידע המקצועי שלנו איתכם במדריך להסרת כתמים מספה.

חשוב

נסייג את המאמר מראש באזהרה: חומרים שונים המתאימים לניקוי ספות שונות ותמיד יש להישמע להוראות היצרן. לא כל חומר ניקוי לספות בד מתאים בהכרח לספה שלכם, וחשוב לוודא זאת מראש. כמו כן נציין כי כדי להסיר כתמי זיעה ושומן גוף שהצטברו במשך שנים, עדיף תמיד להזמין חברת ניקוי ספות מקצועית.

מתחיליםראשית, כדי לנקוט בפעולה הנכונה חשוב לוודא מהו מקור הכתם. אם מדובר בכתם על בסיס מים או מהפרשות גוף כמו שתן, דם,קיא וכו', יש להתחיל ממריחת מעט מים על הכתם כדי לאזן את החומציות הטבעית של החומר.  אם נשפכו על הספה נוזלים בכמות גדולה, יש להתחיל מספיגת נוזלים עם מגבת יבשה.

אם אפשר להשתמש במגבת רטובה עם מעט מים כדי לנסות להסיר את הכתמים. במקרה של כתמים קשים להסרה, עדיף להתייעץ עם מומחה לניקוי ספות. בכל מקרה יש לשפשף את הכתם בעדינות מירבית כדי לא לקרוע את סיבי הבד וליצור בלאי מוגבר במקום הכתם.

יח"צ

איציק אוזלבו – מומחה לניקוי ותיקון ספות מבד ועור

טיפ חשוב: לא משנה אם אתן משתמשים במים וסבון או בחומר לניקוי ספות בד, חשוב לנסות קודם את החומר במקום נסתר. אם תשתמשו במגבת לבנה או בהירה תוכלו לראות באופן מיידי במידה והחומר מוריד צבע מהספה. במקרה כזה עצרו את התהליך והזמינו חברה מקצועית לניקוי ספות.

בדוך או בסיבובכאשר מנקים את הכתם, ולא משנה באיזה חומר משתמשים, חשוב לנגב אותו בעדינות, כפי שכבר ציינו, ולהקפיד על תנועה סיבובית עם כיוון השעון וכלפי פנים המעגל. המטרה היא ליצור התכנסות של החומר המכתים למקום אחד ולא ליצור פיזור שלו על שטח גדול יותר. פיזור הכתם מגביר את הקושי להסיר אותו וגורם לאשליה כאילו הכתם הוסר. כשהאיזור יתייבש הבדלי הצבעים יצוצו פתאום. בסיום יש לייבש היטב את האזור בטפיחות עדינות עם מגבת יבשה.

המאמר נכתב על ידי איציק אוז'לבו, בעל חברת קלינטק, אפשר להפנות אלינו כל שאלה לייעוץ במייל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com