על ההתפתחות של תחום אביזרי עישון בעשור האחרון - 0404
+
על ההתפתחות של תחום אביזרי עישון בעשור האחרון Pixabay

על ההתפתחות של תחום אביזרי עישון בעשור האחרון

העישון הינו הרגל אנושי שמהווה חלק מהתרבות עוד משחר ההיסטוריה. בני שבטים שונים נהגו לעשן מקטרות, סיגריות ואפילו נרגילות לצרכי התעלות, לשיפור מצב הרוח, כחלק מטקסים חברתיים ועוד. אולם בשנים האחרונות חלה האצה בהתפתחות תחום אביזרי העישון, וזו נעשה מהירה כמעט כמו המהירות שבה יוצאים גרסאות של טלפונים חדשים. אם גם אתם שומעים מסביבכם יותר ויותר את האנשים שואלים juul איפה קונים תשמחו לדעת יותר על התפתחות תחום אביזרי העישון בעשור האחרון.

אביזרי עישון הופכים לאביזרי אידוי

המילה האחרונה בתחום אביזרי העישון הינה מוצר עישון הייטקי שנקרא jull אבל אם אתם רוצים לדעת juul איפה קונים תתאזרו מעט בסבלנות. נגיע לזה בהמשך. קודם לכן, נספר כי משפחת מוצרי העישון שהיא חד וחלק המוקד של הפיתוחים בשנים האחרונות היא משפחת המאדים. מאדים (מלשון אדים) הולכים ותופסים נתח שוק משמעותי ביותר והדבר בא על חשבון מוצרי עישון וטבק מסורתיים יותר. זו תופעה שניתן לראותה באירופה (זה בולט מאוד בצרפת, למשל), בארצות הברית וכמובן, גם בארץ.

מהתקנים מסורבלים להרבה יותר ניידים

בהתפתחות של אביזרי העישון בעשור האחרון ניתן לראות מגמה מאוד בולטת וברורה. לפני כעשור שנים, מאדים, שנקראים גם וופורייזרים היו בתחילה המילה האחרונה. במיוחד היו מתקני אידוי מסורבלים למדי, כאלה שלא ניתן פשוט לשים בכיס, כמו שרגילים לשים בכיס את חפיסת הסיגריות. במתקני האידוי החלו להשתמש בעיקר ה"משוגעים לדבר", חובבי חידושים שאוהבים גדג'טים, אנשים שרצו להיגמל מעישון סיגריות וכן גם אנשים שהיו צריכים פתרון לאידוי מריחואנה רפואית.

בחלוף הזמן התפתחו אביזרי עישון (כלומר אידוי) באופן שצורתם השתנתה מאוד וגם גודלם השתנה. ממש כמו שאנו רואים במכשירים הסלולריים שאנו כל כך מחוברים אליהם, גם מוצרי האידוי הלכו ונעשו קטנים, מעוצבים וניידים יותר. במקום מכלים יחסית גדולים, חלקם די מסובכים לתפעול שוטף, הגיעו לעולם תחליפים מוצלחים יותר למי שהתרגל לעישון הסיגריות הרגילות. היו אלה אביזרים שנקראו עטי אידוי או סיגריות אלקטרוניות.

אביזרי עישון כדוגמת עטי אידוי וסיגריות אלקטרוניות כבר הפכו לתופעה עולמית מאוד רחבה והם הגיעו בכמויות גדולות גם לארץ. באותה העת התפתח דיון נרחב לגבי סיגריות אלקטרוניות – יתרונות וחסרונות, והיו כאלה שעדיין הביטו בדברים הללו בחשדנות. עם הזמן, הגיעו מחקרים שדווחו כי אביזרי העישון הללו עדיפים בהרבה על סיגריות רגילות מכיוון שם לא ממכרים באותה המידה ובעיקר מכיוון שהם לא מכילים את כל אותם סוגי רעלים שמשתחררים כאשר מציתים את הסיגריה. אחרי הכל, מתבצע אידוי והמעשן לא מכניס לריאות עשן שרוף אלא אדים.

ואז הגיע Jull

ההתפתחות האחרונה בתחום אביזרי העישון הינה מוצר אידוי חדיש שנקרא בשם jull. עבור אלה המגלים סקרנות לגבי השאלה juul איפה קונים נציע להתאזר רק עוד מעט בסבלנות ולפני כן נספר מהו בכלל האביזר הזה.

מדובר בפיתוח אלקטרוני, לא עוד מוצר עגלגל דמוי סיגריה רגילה אלא מוצר יותר מלבני אך גם זעיר במידותיו. האביזר הזה דומה במידה מסוימת להתקן זיכרון נייד מסוג USB והוא מציג התחדשות עיצובית וגם נוחות תפעולית. האידוי נעשה בעזרת סוג של מחסנית ובה נוזל, שקל מאוד להחליף כאשר המילוי נגמר. התפעול קל באופן חסר תקדים והעיצוב שמדבר בשפת ההייטק מדבר מאוד גם למעשנים צעירים בגילאי העשרים שרואים בכך תחליף לסיגריה. ואיפה קונים? פנו לחנויות נבחרות כדוגמת סמוקר, חנות וותיקה לצרכי עישון (המרכז הארצי למוצרי עישון). בקיוסקים או במרכולים המוצר הזה לא קיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com