למה כל כך חשוב שיהיה מפקח בניה? - 0404
למה כל כך חשוב שיהיה מפקח בניה? Pixabay

למה כל כך חשוב שיהיה מפקח בניה?

בכל מוצר שאנו קונים, קיים כלל של אמון בין הקונה למוכר. המוכר מספר לנו על המוצר ועל המאפיינים שלו, ואנחנו סומכים את ידינו עליו ומקבלים את מה שהוא אומר כאמת ויציב. יחד עם זאת, כלל לא נדירים הם המקרים בהם המוכר כל כך רוצה למכור מוצר ספציפי, והוא רוצה למכור אותו במחיר שיפיק לו הרבה רווח, ולכן הוא קצת מסלף, קצת מעוות ולעיתים גם קצת משקר.

כאשר מדובר במחשב, טלוויזיה או אפילו סלון לבית זה מאוד מאוד לא נעים לגלות אחרי שכבר קנינו את המוצר, שלא אמרו לנו את האמת ואת כל האמת, אבל זה לא כל כך נורא, לפחות לא בהשוואה לרכישת דירה. בתהליך הבנייה של הבית שלכם ישנם כל כך הרבה מקומות לחסוך, לעגל פינות ולקצר דרכים, ולכל אחת מהפעולות האלה עלולות להיות השלכות על נוחות השימוש בבית, על האסתטיקה שלו ואפילו על בטיחות המגורים בו.

אתם צריכים פיקוח של מפקח בניה

זאת בדיוק הסיבה, שקיים בכלל המקצוע מפקח בניה. תפקידו של מפקח הבניה הוא לפקח על תהליך הבניה מתחילתו ועד סופו, ולוודא שכל הפעולות מבוצעות על פי התכניות המקוריות אותן אישרתם במו ידכם, ושכל פעולות הבניה מבוצעות על פי הסטנדרטים הנדרשים. מפקח הבניה מלווה אתכם בתהליך התכנון של הבית, הוא שם כשצריך להפיק את כל האישורים הנדרשים מהרשויות והוא שם לאורך כל תהליך הבניה, שם לב לכל פרט קטן ומוודא שקבלני הביצוע עומדים בזמנים ומבצעים את עבודתם בצורה נכונה ואיכותית.

זה היה יכול להיות מאוד נחמד לו היה לנו מפקח כזה כשהיינו מזמינים טלוויזיה, מחשב או אוטו, אבל תפקיד כזה אפשר למצוא רק בעולם הנדל"ן, מהסיבה הפשוטה שמדובר בנכס קבוע למאות שנים, שעלותו גבוהה מאוד ושכל תקלה בו יכולה להיות כרוכה בהשלכות דרמטיות ובעלויות גבוהות.

אז כמה עולה מפקח בניה? אם יש בעיות, נתקן אותן אחר כך

אז נכון, ישנם הרבה מוצרים בהם אפשר לבצע תיקון קטן ולהחזיר את המוצר למצבו המיטבי, אבל גם כשמדובר במיקסר למטבח, כאשר אנחנו קונים מיקסר חדש, אנחנו מצפים שלא תהיינה בו תקלות לפחות כמה שנים קדימה, וגם אם אפשר לתקן תקלה שתתעורר אחרי חודש, זה עדיין פוגע מאוד בחוויית הקניה שלנו.

כאשר מדובר בבית, כל תיקון שיש לבצע לאחר שהבית מוכן זה כבר עניין מסורבל, מורכב ויקר. כמה עולה מפקח בניה נמצא שם כל העת, ומוודא שהכל מתבצע כפי שצריך, ושאם ישנם ליקויים בתהליך הבניה, הליקויים האלה זוכים לתיקון מיידי ובזמן אמת, כך שכאשר אתם מקבלים את הבית שלכם, אתם יודעים שהכל פיקס ושאין לכם מה לדאוג לכלום. וזאת סיבה מספיק טובה להיעזר בשירותיו של מפקח בניה, המגיע בדרך כלל כשירות של חברות המתמחות בהנדסת בניין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com