"לא ניתן לקבוע שהמחבל התכוון לרצוח": ביה"מ הצבאי זיכה את המחבל מהפיגוע בו נהרג אליאב גלמן - 0404
הגר עמיבר - אתר חיל האוויר

"לא ניתן לקבוע שהמחבל התכוון לרצוח": ביה"מ הצבאי זיכה את המחבל מהפיגוע בו נהרג אליאב גלמן

בית המשפט הצבאי ביהודה זיכה היום (רביעי), את המחבל ממדוח יוסף עמרו מעבירת הרצח של אליאב גלמן ז"ל והרשיע אותו בעבירת הריגה בלבד. בימ"ש נימק את הזיכוי בכך שלא ניתן לקבוע כי המחבל אכן הגיע למקום על מנת דווקא לרצוח ולכן לא ניתן לבסס את היסוד הנפשי הנדרש בכדי להרשיע בעבירת גרימת מוות בכוונה – עבירת הרצח בדין הצבאי.

נזכיר כי המחבל ממדוח עמרו בן 26, תושב דורה באזור הר חברון, הגיע לפני כשנתיים בהליכה לעבר הטרמפיאדה בצומת גוש עציון. לאחר שהוא עורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת הוא החל לרוץ לעבר הטראמפיאדה במקום, תוך שהוא מניף סכין. בטראמפיאדה שהו באותה שעה גלמן ואזרחים נוספים, גלמן שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מירי טועה אשר נורה לעבר המחבל, ואשר גרם למותו הטראגי. בימ"ש קבע כי המחבל כן נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה משפחות נפגעי טרור תוקף את ההחלטה : "החיפוש אחר יסוד נפשי של מחבל כאשר ברור שאותו מחבל הוא חלק מטרור של השמדת ישראלים אינו מובן ואינו מקובל, מטרת המחבל הייתה לרצוח ולצערנו הרב הוא אף הצליח להשיג את התוצאה. אנו קוראים לתביעה לערער על הכרעת הדין כדי שהמחבל הרוצח יבוא על עונשו".

משפחתו של גלמן דורשת עונש מוות למחבל כעניין לאומי "גם אם יקוצצו ידיו ורגליו של המחבל עד שירקב וימות ביסורים זה לא ישנה את מצבנו, זה לא ינחם, ייאש ולא ירגיע את הכאב. אנו דורשים עונש מוות למחבל – עניין העונש והמוות של המחבל הוא עניין לאומי ציבורי למען עם ישראל שידע כל ארור מה הדין כשמנסה לפגוע ביהודי", מסרו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com