ברוך דיין האמת: שר הדתות, הרב דוד אזולאי, הלך לעולמו בגיל 64 - 0404
ברוך דיין האמת: שר הדתות, הרב דוד אזולאי, הלך לעולמו בגיל 64

ברוך דיין האמת: שר הדתות, הרב דוד אזולאי, הלך לעולמו בגיל 64

שר הדתות, הרב דוד אזולאי, הלך לעולמו הערב (שלישי) בגיל 64 בלבד לאחר מחלה קשה.

עד לאחרונה תפקד אזולאי בתפקידו ואף ייזכר כמי שהתנגד לביצוע העבודות לדרישת הרפורמים להשתלט על חלק מהכותל. הלווייתו של השר תערך הלילה בשעה 23:00 בירושלים.

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) ספד לו: "פטירת שר הדתות הרב דוד אזולאי, היא בשורה קשה ועצובה לעם ישראל בכלל ולי ברמה האישית בפרט. עם ישראל איבד היום אדם מיוחד שפעל עשרות בשנים למען כלל ישראל בשקט ובצנעה, וביצע מהפכות גדולות.

ברמה האישית, איבדתי את מורה דרכי בעשייה הציבורית. זכיתי להיות ראש מטה שלו כשר הדתות, ושם למדתי מהי מסירות למען הציבור. הרב אזולאי לא היה נח ולא שקט עד שהפנייה של האזרח הפשוט, הייתה מסתדרת על הצד הטוב ביותר. גם לאחר מכן, כשנכנסתי לכנסת ישראל, התייעצתי וקבלתי את הדרכתו על כל צעד ושעל.

בשעה קשה זו, משגר תנחומים לאשתו הצדקנית ולכל בני המשפחה היקרים, אשר זכיתי לראות את מסירותם העצומה בכל מהלך התקופה הקשה".

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, ספד לדוד בטוויטר: "‏רבי דוד אזולאי היה איש ישר ונאמן. מנהיג מסור לעם ישראל תורתו וארצו. איש צנוע ועניו שהיה דוגמא למנהיגות אמת. זוהי אבידה גדולה לכולנו".

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט: "השר דוד אזולאי ז״ל, איש מאיר פנים, טוב לב. שליח ציבור אמיתי שחיבר בין ציבורים בענווה. עלה ממרוקו, שירת בצה״ל כחובש קרבי ופעל רבות בזירה המקומית והארצית.

דוד, החיוך שלך יחסר. ברוך דיין האמת".

מטעם ראש הממשלה נמסר כי, "ראש הממשלה בנימין נתניהו וממשלת ישראל מביעים צער עמוק על פטירתו של חבר הממשלה השר דוד אזולאי".

יהי זכרו ברוך!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com