כך נערך צבא ארה"ב לבלום את צעדת המהגרים לגבול - 0404
+
כך נערך צבא ארה"ב לבלום את צעדת המהגרים לגבול באדיבות חיל האוויר האמריקאי

כך נערך צבא ארה"ב לבלום את צעדת המהגרים לגבול

הממשל האמריקאי מתכנן לשלוח לגבול הדרומי 5,000 חיילים, במטרה למנוע משיירת המהגרים ממקסיקו להסתער על הגבול ולחצותו בכוח. הנשיא טראמפ: "אנחנו לא רוצים אותם במדינה הזו".

הממשל האמריקאי מתכנן לשלוח לגבול הדרומי 5,000 חיילים בשירות פעיל, וזאת במטרה למנוע משיירת המהגרים ממקסיקו להסתער על הגבול ולחצותו בכוח – כך הודיע אמש (שני), בכיר במשרד ההגנה בתדרוך לכלי התקשורת.

החיילים, שמספרם זהה למספר משתתפי הצעדה, צפויים לספק גיבוי ל-2,100 חיילי המשמר הלאומי, שכבר פרושים לאורך הגבול מכוח צו שהוציא נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מוקדם יותר השנה. על פי הפרסומים, טראמפ צפוי להוציא היום צו שיגביל או ישעה את זכותם של המהגרים לבקש מקלט, אולם ככל הנראה יישום הצו צפוי להתעכב בשל התנגדויות משפטיות.

נשיא מקסיקו, אנריקה פניה נייטו, השיק ביום שישי תכנית הפונה לאנשי שיירת המהגרים (הנמצאת כרגע כ-1,600 ק"מ ממעבר הגבול הקרוב ביותר לארה"ב) תחת הכותרת "אתם בבית". התכנית מבטיחה למהגרים דיור, טיפול רפואי, חינוך ומשרות במידה ויסכימו להתיישב במדינות הדרומיות של מקסיקו, צ'יאפאס ואוחאקה, המרוחקות ביותר מן הגבול עם ארה"ב.

גייג' סקידמור, ויקיפדיה

בתוך כך, בראיון שהעניק הלילה (שלישי) ל'פוקס ניוז', התייחס הנישא טראמפ לסוגיה:"כשאת מסתכלת על השיירה הזו, אחוז גבוה מהם הם גברים צעירים וחזקים. הרבה אנשים רעים נמצאים שם. אנשים שמשתייכים לכנופיות. אנחנו לא רוצים אותם במדינה הזו. אם הם רוצים להיכנס למדינה עליהם להגיש בקשה כמו השאר. יש מיליוני בני אדם שמגישים בקשות אבל הם נכנסים באופן בלתי חוקי. יש לנו גבול חזק מאוד. גייסתי את הצבא והשיירה הזו מבזבזת את זמנה. הם לא ייכנסו".