"תל-אביב אדומה או תכלת לבן?" - 0404
“תל-אביב אדומה או תכלת לבן?”

“תל-אביב אדומה או תכלת לבן?”

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו מחר (שלישי), ארכיון מכון ז’בוטינסקי מזמין את הציבור הרחב לתערוכה של כרזות היסטוריות. 

התערוכה, שתוצג בארכיון בית ז’בוטינסקי בתל-אביב, מציגה כרזות ששימשו את המפלגות השונות והמועמדים בבחירות המוניציפליות שהתקיימו בתל-אביב ובירושלים – לפני ואחרי קום המדינה.

הכרזות ההיסטוריות מאפשרות הצצה אל מאחורי הקלעים של מערכות הבחירות המוניציפליות בתל אביב ב-1935, בירושלים ובתל אביב ב-1950 – מערכת הבחירות המקומיות הראשונה בישראל מאז הקמת המדינה – וכן מערכת הבחירות המקומיות של שנת 1955.

כך לדוגמא, ניתן להתרשם מהמתח הרב ששרר כבר אז בין מחנות השמאל והימין – “תל-אביב אדומה או תכלת לבן?” – והקרבות הפוליטיים שהתקיימו סביב ציביונה של העיר ירושלים.

וכך גם תוכלו לראות את רשימת המועמדים של תנועת ‘חירות’ למועצת עיריית ירושלים לבחירות המקומיות של 1950 ו-1955 (שגם זכתה להישג משמעותי). בין המופיעים באותה רשימה:

רחל ריבלין – מועמדת מס’ 6 ברשימה של 1950  (ב-1955 קודמה למקום הרביעי) והאישה היחידה ברשימת “חירות”. רחל הינה אימו של נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין רחל (בת ר’ אליהו יוסף ריבלין).

כן ברשימה עו”ד אליהו מרידור, (1914 – 1966), אביו של דן מרידור, ומי שהיה מפקד בית”ר בירושלים, חבר פלוגת הכותל, מפקד מחוז ירושלים של האצ”ל וחבר המפקדה הראשית של האצ”ל. לימים, יכהן כחבר הכנסת מהרביעית ועד השישית מטעם תנועת החרות וגח”ל.

הקהל הרחב מוזמן להגיע ולפנות לצוות הארכיון וכן לגלוש באתר של ארכיון מכון ז’בוטינסקי.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com